Sulge menüü

Äriklubi korraldas koostöös Täitsa Pekkis podcastiga ettevõtluslugude suursündmuse

Ettevõtluslugude õhtu, mis leidis aset eelmisel kolmapäeval (18.05). Eriline õhtu, erilises kohas, eriline publik ja otseloomulikult super esinejad.

Lood Eesti ettevõtjatelt, mida me ei ole kuulnud. Lood, mida pole räägitud ja osalt isegi mitte julgetud jagada. Esinejate avatus ja julgus rääkida sellest, mida me tavaliselt ei kuule on kindlasti austust ja imetlust väärt.

Nimelt korraldasid Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni Äriklubi ja Täitsas Pekkis podcast ühisürituse ettevõtjate rääkimata lugudest ehk sellest, mis ei ole läinud just nii nagu loodetud, soovitud või planeeritud. Tagasilöökidest, ebeõnnestumisetest, kuid ometi on täna kõik juba hästi.

Kuus ettevõtliku inimest jagasid oma kogemusi, mõtteid ja emotsioone. Igal ühel neist oli oma kogemus, oma raskus, kuid nüüdseks on need seljatatud ja elu taas tõusulainel. Kuid siiski, mida see neile õpetas? Millise kogemuse võrra rikastas?

Just see oli mõttekoht, mille kõik osalejad sellest imelisest õhtus kaasa said võtta.

 

Mõned õppetunnid kokkuvõttes, mis lugudest esile toodi:

  • Kui sa midagi teed, siis tee seda südamega ja siis kui oled selleks valmis. Kui oled terve nii emotsionaalselt kui füüsiliselst.
  • Kui sul on oma idee või mõte, siis ära anna alla ja sa jõuad sinna kuhu tahad.
  • Kui teed midagi suurelt ja mahukalt, siis ära unusta, et aastas on palju päevi, mis võivad olla tähtajad. Ära klammerdu iseendale lubatud kuupäeva külge kui näed, et tegelikult ei ole sa veel valmis. Võta aega, süvene veel ja tee nii, et pärast ei peaks kahetsema.
  • Vahel juhtubki nii, et ettevõtlus ei hakkagi tööle. Julge siis seista reaalsusega silmitsi ja nii lihtsalt öeldagi. Lõpetada nii, et kahjusid oleks võimalikult vähe.

 

Oma rääkimata lugusid jagasid:

  • Jaan Henrik Murumets, Aasta noor ettevõtja 2020, elektroonikainsener, Krakul OÜ.
  • Kirki Kubri, ettevõtja, Ulakas Kaunitar.
  • Märt Lume, ettevõtja virtuaal ja liitreaalsus mängude ja meelelahutuse maailmas, MTÜ Eesti Virtuaal- ja Liitreaalsuse Assotsiatsioon asutaja.
  • Kris Leinatamm, ettevõtja, Inspiratsiooniraamatukogu OÜ.
  • Signe Ventsel & Kristi Jõeorg – ettevõtjad, “Julgs luua muutust”.
  • Olari Miiter, ettevõtja ja investor, Speys.

 

Ürituse fotogaleriid saad vaadata siin:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1727927344220368&type=3

 

Täname kõiki esinejaid, korraldajaid ja osalejaid! Oli emotsioone ja inspiratsiooni täis õhtu.

 

Tekst: Ebe-Liis Rattasepp
Fotod: Gertrud Alatare