Sulge menüü

Äriklubi teemaõhtu psühhedeelikumide tagamaadest

Kord kvartalis toimuvad Äriklubis teemaõhtud, kus käsitletakse erinevaid huvitavaid klubi liikmeid toetavaid teemasid. 25ndal veebruaril toimus EENA Äriklubi naistel teemaõhtu psühhedeelikumidest ja nende kasutusest coachingu maailmas.

Rääkisime psühhedeelikumide mõistest ja olemusest ning erinevusest sõltuvust tekitavate narkootikumidega; psühhedeelikumide teaduse ajaloost, sh 1970ndatel kehtestatud poliitilistel kaalutlustel sisseviidud piirangute tagamaadest, tänapäevastest kasutusvaldkondadest nii kliinilises (depressioon, ärevus, post-traumaatiline stressihäire, obsessiiv-kompulsiivne häire) kui ka rekreatsioonilise (nt “microdosing” Silicon Valleys produktiivsuse ja loominugulisuse suurendamiseks) kontekstis.
Samuti mõningatest uuringute tulemustest, mida mõningad maailma ülikoolid (sh Johns Hopkins University, Imperial College London, Maastricht University) psühhedeelikumide teaduses on läbi viinud.

Psühhedeelikumide teaduse rakendamine vaimse tervise maastikul arenes kaasahaaravaks grupi aruteluks nii vaimse tervise, hariduse kui ka heategevuse teemadel, ning kõik osalejad jagasid enda kogemusi nii elust enesest kui ka erinevatest projektidest.

Tekst: Monika Jakobson.