Kiirkohting Pärnu moodi

Ettevõtlusnädala raames korraldas Pärnu klubi Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis ettevõtluskogemuste jagamiseks kohtumise, kuhu olime kutsunud kaks ettevõtlusega tegelevat Pärnu naist. Sündmus sai pealkirjaks “Kursimuutus algab esimesest sammust” ja julgustava alguse õhtule tegi Grete Männikus, kes on samas koolis õppejõud. Grete on hetkel pisikese pojaga beebipuhkusel aga ikka leiab aega, et inspireerida naisi alustama ettevõtlusega ajal, mil riik tagab majandusliku kindluse. Aeg mõelda läbi oma oskused ja unistused ja alustada sellega, mille vastu kirg kõige suurem. Grete on üles ehitanud virtuaalse naiste grupi “Hingelt vaba kogukond” , kus on liikmeid peaaegu 700 ja tema soov on inspireerida naisi olema rohkem ja uskuma endasse.

Teise külalisesinejana astus üles Katrin Sumberg, kes on treenerihingega hakkamist täis naine, ta teab kindlalt, et ta on piisav ja julgeb suurelt unistada. Tema on üles ehitanud virtuaalse treeningvideode programmi, mille kaudu on treeninud üle 10000 naise üle maailma. Enne treeningvideode juurde jõudmist ja on enne Covidi lockdown’i töötas Katrin treenerite koolitajana, lõi treenerite võrgustiku maapiirkondades, et lisaks suurtele keskustele oleks võimalik sobiv trenn ja treener leida ka maakonnas.

Uus inspiratsioonilaine on teda tabanud ja soovib kõik uuesti üles ehitada, olles nüüd targem ja kogenum. Katrin julgustab naisi omavahel suhtlema, kuna kõigilt on midagi õppida ja ütleb, et äri ehitamise üks tähtsamaid märksõnu on fookus.

Tänasime ettevõtjaid kombekohaselt kollaste roosidega ning peale ettekandeid said osalejad omavahel suhelda ja kogemusi jagada.

 

Tekst: Gerlika Ree, EENA Pärnu klubi liige