5 tähtsat küsimust – Lee Murrand

  1. Mida ja kuidas teha, et ettevõte kasvaks  käibelt ja kasumilt?

Ettevõtte kasvamiseks on vaja uurida turgu, mõelda läbi oma võimalused, leida õiged inimesed, seada sihid ja tegutseda süstemaatiliselt.

  1. Milline on olnud sinu parim investeering, mis sa teinud oled?

Minu parimad investeeringud on olnud haridusse ja kinnisvarasse. Oma vanemate rolli pean samuti tähtsaks ehk nende investeeringut kasvatuse, hoolitsuse ja armastuse näol minusse.

  1. Mis nõu sa annaksid tudengitele, kes lõpetavad ülikooli ja suunduvad päris ellu?

Noortele soovitan läbi mõelda, et mida nad päriselt tahavad teha ja mille poole püüelda. Vanemate inimeste nõu kuulda võtmine on samuti asjakohane ja justnimelt sellelt seisukohalt, et nemad ei karda enam midagi. Ma ei pea siin silmas oma vanemaid, vaid pigem vanavanemaid või ka lihtsalt mentoreid, kes ühtteist maailmas näinud ja kogenud ning julgevad olla piisavalt ausad ja otsekohesed.

  1. Kui sa oled ületöötanud või kaotanud fookuse, mida teed?

Fookus kipub kaduma siis, kui Sa ei tea, et kes oled ja milleks oled. Kui kese on paigas, siis fookus ei kao. Siis ei tööta ka üle. Enese leidmiseks on mitmeid teid. Suunavateks võivad olla raamatud, lähedased, isegi mõni koolitus, kuid otsuse peab inimene ise tegema. Tihtilugu tehakse olulisi otsuseid kriisi järgselt, sest alles siis tekib julgus vaadata peeglisse ja sügavale iseenda sisse, kus on tegelikult kõik vastused olemas. Kui suurteks muutusteks pole aga aeg küps, siis Eestimaa loodus pakub palju lõõgastavat või mõni hea raamat, muusikapala, maalimine (isegi siis, kui pole enne maalinud) või lihtsalt olemine koos kalli inimesega.

  1. Millised raamatud on muutnud sinu elu?

Minu suurimaid lemmikuid on Anatoli Nekrassov, kes on vene vaimne õpetaja, lektor ja nõustaja, paljude raamatute autor.Soovitan ennekõike naistel, kuid ka meestel, lugeda läbi tema raamat “Emaarmastus”, mis muutis minu ellusuhtumist paljuski. Näiteks temalt pärineb mõte, et me saame jagada seda, mis meis enestes on. See kehtib nii armastuse kohta, kuid ka laiemalt. Maailmavaatelisest seisukohast soovitan läbi töötada ameerika kirjaniku Neale Donald Walschi raamatusari “Jutuajamised jumalaga”, sest siis saate aimu, kuidas maailmas asjad tegelikult käivad. Hetkel pooleli uuriva ajakirjaniku Lynne McTaggarti raamat “Väli”, mida soovitas mul lugeda üks erudeeritud härrasmees olles vestelnud minuga kvantfüüsikast ja üldse võimalustest, mida meile elu lisaks tööle pakub. Raamatu autor on läbi töötanud tohutu hulga teaduslikke uurimusi ja jõudnud järeldusele, et maailma hoiab koos nähtamatu struktuur ehk väli, mis salvestab kogu info ja mille kaudu kõik on kõige ja kõigiga pidevas suhtlemises ja ühenduses.

 

Lee Murrand

Turunduskonsultant

Reklaamiagentuur Hunt