EENA esimene president aitas Valgevene naised Eestisse

 

Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus (ENUT) pakkus arengukoostöö ümarlauale välja, et nad võiksid koostada taastumisprogrammi Valgevene võimude repressioone äsja tunda saanud naistele. Välisministeeriumi ja Eesti riigi abil toodigi 15 valgevenelannat Pärnusse spaasse ja puhkama.

 

„Jälgisime Valgevene valimisi, elasime juba enne kaasa Svjatlana Tsihhanovskajale, sest me ENUT-is oleme teinud arengukoostöö projekte varemgi. Oleme Ukraina sisepõgenikke koolitanud, tänavu kevadel lõpetasime Moldova projektiga. Kümme aastat tagasi koolitasime ka Valgevene naisi, kuid vahepeal meil polnud seal projekte,“ meenutas ENUT-i esinaine Reet Laja Eesti Päevalehele.

 

“Kui Valgevene naised pärast valimisi tänavatele tulid, siis andsime teada, et hea meelega teeksime midagi nende naiste heaks,” ütles Eesti Päevalehele ENUT-i esinaine Reet Laja.

 

Reet Laja on ka EENA – Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni asutajaliige ja EENA esimene president, kelle initsiatiivil EENA 1992. aastal moodustati.

 

Artiklit 26.11.2020 “Valgevenes repressioone tunda saanud naised käisid end Pärnus mereäärse teraapiaga turgutamas” saad lugeda Eesti Päevalehest või Pärnu Postimehest. Kogu artikli lugemiseks on vaja siseneda tellijana või soetada meediaväljaande digipakett.

Pildil: Reet Laja