EENA juubeliks valmis raamat „30 aastat esireas“

Meie juubeliks valmis värske raamat, kust leiab tegusate EENA naiste lood läbi 30 aasta. Raamatu idee autorid on Ester Eomois ja Liina Helstein. Kirjutise kaante vahel avavad ennast ja oma rolli organisatsiooni asutajaliikmed, presidendid, klubide loojad ja aktiivsed liikmed.

Raamat toob lugejani säravate naiste karjäärilood ja olulised sõnumid, aga ka nõuanded, mida nad annaksid nüüd – küpsemate ja targematena – oma 30-aastasele minale. Kogutud lood on südamlikud, personaalsed ja väga avatud. Eraldi on raamatus välja toodud Aasta naise, Aastate naise ja Aasta noore naisettevõtja tiitli saanute nimed.

Äramärkimist väärib ka raamatu särav ja meeldejääv kujundus. Kõik kujundustööd, nagu ka EENA juubelilogo ja -graafika, on teinud andekas Võru klubi president Merle Koop. Raamatu toimetamisele aitasid lisaks Estrile, Liinale ja Merlele kaasa veel Siiri Tiivits-Puttonen, Algi Sinisalu, Virve Poom ja Reet Villig. Keeletoimetamise tegi BPW Malta juhatuse liige Ingrid Eomois. Korrektuuriga aitas Jolan Henriette Koduvere ning fotod jäädvustas Diana Ruitlane-Rüütli.

„Pikk ja külm kevad kippus nurjama plaane teha kõigist naistest suvevallatuid pilte. Siiski jõudis kevadsoojus just õigeks ajaks ja fotod said kenasti Tallinnas EBS-i hoones ja kõrval asuvas kevadises pargis päevaga tehtud. Ka Tartu päev sai Võrust pärit fotograafi Diana Ruitlane-Rüütli abiga selleks hetkeks kohale jõudnud suvekuumuses ERMi hoonete kõrval jäädvustatud,“ rääkis Liina Helstein raamatu koostamisest.

Juubeliraamatut käes hoides on tore vastu võtta külalisi, samuti sobib see kingiks EENA partneritele või uute klubiliikmete tervitamiseks. Raamat on tunnustus kõigile neile naistele, kes oma vaba aega, oskusi ja teadmisi, teinekord ka perekonna arvelt võetud aega, on EENAga jaganud. Köidet on hea aeg-ajalt oma raamaturiiulilt kätte võtta, lugedes ajas tagasi minna ja jälgida, kuidas on toimunud Eesti ettevõtlike naiste areng ning mil viisil on EENA väärtused ühiskonda muutmas ja juba muutnud.

Juubelraamat trükiti Tallinna Raamatutrükikojas ja selle tiraaž oli 400 eksemplari. Kuna raamatuid on piiratud koguses, tasuks klubidel endale mõned eksemplarid varuks soetada, et mitte ilma jääda.