Sulge menüü

"Samad sõnad, teine viis"

Teatrimuljeid jagamas Café Opera`s

EENA klubi tähistas teatrikuud etendusega “Samad sõnad, teine viis” Draamateatris 24.märtsil 2022.

EENA klubi naised käisid kaaslaste ja sõpradega 24.märtsil vaatamas Draamateatris väga hoogsat ja samas mõtlema panevat etendust “Samad sõnad, teine viis”, autorid Mari-Liis Lill ja Piret Jaaks, lavastaja Mari-Liis Lill. Mängisid Teele Pärn ja Mari-Liis Lill.

Etendusele eelnes kiire ajaloorännak Draamateatri üle 100-aastasesse tegutsemisaega. Palju põnevaid fakte ja toredaid juhtumisi tõi meieni Draamateatri kirjandusala juhataja, Ene Paaver ja ühtlasi juhatas sisse ka õhtuse lavastuse.

Lugu on saanud inspiratsiooni intervjuudest, mis on tehtud naistega, kes aitasid kaasa Eesti iseseisvuse taastamisele. Autorite sõnul ajendas lugu kirjutama ka tõsiasi, et naised kipuvad oma suurtest tegudest vähem rääkima ja järeltulevad põlved ei pruugi neid vääriliselt mäletada. Samuti seetõttu, et inimesed mäletavad ja meenutavad neid ärevaid päevi väga erinevalt aga kõikides lugudes kordub tõdemus, et kriitilisel hetkel oli üks või teine naine see, kes oskas osapooli lepitada ja aitas kirjutada eelnõu riiklikust iseseisvusest lõpuni.

Lavastuse ette valmistamisel vesteldi selliste suurepäraste naistega:

Marju Lauristin, Liia Hänni, Sirje Endre, Lagle Parek, Lehte Hainsalu, Mari-Ann Kelam, Mai Kolossova.

Usun, et äratundmist ja mälestusi äratas hoogsalt üles ehitatud lavastus kõigis vaatajais, sümboolne ehitustöö kahe hapra naise juhtimisel oli nii võimas ja samas sügavalt liigutav.

Aitäh Estrile soovituse ja Katrinile organiseerimise eest! Tänud kõigile, kes sel neljapäeva õhtul leidsid aega ja võimaluse üheskoos Draamateatrit külastada ja hiljem muljeid jagada Cafè Opera`s.

 

 

Kirjutas Külli Kodasmaa

Pildid: Maie Mängel, Külli Kodasmaa

"Samad sõnad, teine viis", Teele Pärn ja Mari-Liis Lill.

Põnev rännak Draamateatri ajalukku.