Eenalannad külastasid oktoobri lõpus Läti naisorganisatsiooni Lidere.

 

20. oktoobril alustas grupp eenalannasid teekonda Riia suunas. Reisi põhieesmärk oli tutvuda Läti naisorganisatsiooniga Lidere, mille nimi tähendab tõlkes “juhti” või “liidrit”.

Lidere asutati 3. veebruaril 2003. aastal ja selle eesmärk on ühendada Läti naisettevõtjaid ja kõrgema taseme juhte. Lidere laiem eesmärk on julgustada naisi osalema avalikus elus ja sotsiaalselt vastutustundlikus äris, arendada ja populariseerida mentorluse liikumist Lätis ja Euroopas, edendada kodanikuühiskonna kujunemist, panustada sotsiaalsesse integratsiooni Lätis ja Euroopas ning arutada ja lahendada ühiskonna sotsiaalmajanduslikke ja kultuurilisi probleeme.

Reedel külastasime Lidere asutaja ja juhi Aiva Viksna eestvedamisel Läti parlamenti. Aiva on muuhulgas ka Läti parlamendi liige. Läti parlament asutati 7. novembril 1992. aastal ja sinna kuulub 100 liiget.

Mõned eenalannad võtsid Riiast viimast ja veetsid reede õhtu kultuurselt. Nii nagu Riias olles peabki tegema, sest Läti Rahvusooperis käimine on juba omaette elamus. Koos käidi vaatamas Francesco Tšiili ooperit “Adriana Lekuvrera”, mis põhineb tõestisündinud lool. Kuigi lavakujundus oli pigem kaasaegne, oli sisu traditsiooniline – suhtesasipuntraga kaasnev südamevalu.

Laupäeval külastasime kolme kohalikku ettevõtet. Alustasime ettevõtluskeskusest, kus tegutsevad mitmed väiksed ettevõtjad. Tutvusime lähemalt Lidere ajaloo, tegemiste ja liikmetega ning tutvustasime ka EENA tegevust ja ennast. Seejärel suundusime ettevõttesse Dabas Gardumi, kus marjadest erinevaid hõrgutisi valmistatakse. Lisaks toimus töötuba, mille käigus saime kaasa ka väikese kingikoti. Suur osa riiulitel olevast kaubast tuli meiega bussi kaasa. Viimaks jõudsime pererestorani Hercogs Marupe, kus nautisime ühist lõunat.

Sellega lõppes reisi ametlik osa ja ülejäänud aja saime enda soovide järgi täita. Kuna laupäeva õhtu oli vihmane, eelistasime pigem tubaseid tegevusi. Viimased mõnusad jalutuskäigud Riia vanalinnas tegime ka pühapäeva hommikupoolikul.

 

See oli tõeliselt mõnus, inspireeriv ja mitmekülgne reis! 

 

Suur aitäh Virve Poomile ja Aiva Viksnale korraldamise eest! 

 

Tekst: Jolan Henriette Koduvere, EENA kommunikatsioonijuht

Fotod: Virve Poom ja Jolan Henriette Koduvere

EENA naised Läti parlamendis