EENA Narva klubi naised juuni 2021

EENA Narva klubi lõpetas hooaja: kohtusime Narva klubi päris esimese presidendiga ja osalesime projektis “Roheline ja hooliv maailm” 

 

Narva klubi ettevõtlikud naised võtsid nõuks ühendada kaks väga tähtsat tegemist. 

EENA Narva klubi naistel oli suur soov kohtuda oma klubi päris esimese presidendi Galina Moldoniga, kes oli president … aastatel. Praegu juhib Galina edukalt Narva Laste Loomemaja. Soovisime uurida ka klubi ajalugu ning meenutada ühtlasi EENA Narva klubi esirea naiste korraldatud aktsioone ja üritusi.  

Teiseks oli meil soov Narva Laste Loomemajast järgi uurida, milliseid loodushoidlikke tegevusi võib leida Narvast ning sealhulgas – mida kasulikku saaksime teha vanapaberist või värvilistest kangatükkidest. 

Kohtumine Galina Moldoniga oli juba mõni aeg tagasi kokku lepitud, kuid õppeaasta lõpp on kibekiire, eriti õppeasutuse juhil. Kuid 10. juunil kokkusaamine Galinaga siiski aset leidis. Sellel tähtsal sündmusel osales ka ajakirjanikuks õppiv Narva Õigeusu Gümnaasiumi õpilane, kes sai tähtsa ülesande – ta intervjueeris meie klubi esimest presidenti.

Südamlikul kohtumisel olid jutuks EENA Narva klubi algaastad, klubi asutamine ja arendamine. Vaatasime koos fotosid tollest ajast ning lisaks oli ka toredaid meenutusi ja mälestuste jagamisi.   Intervjuu täisversiooni loodame lähiajal juba lugeda meediast. Ja muidugi – kinkisime Narva kõige ettevõtlikumale naisele EENA traditsioonilised kolm kollast roosi koos kolme sooviga.

Kuna meie kohtumisüritus oli Narva Laste Loomemajas, siis muidugi oli meil suur huvi teada saada, kuidas selles lasteasutuses kasvatatakse noorte teadlikkust loodussäästlikust eluviisist. Loomemaja ökodisaini pedagoogid Zanna Pantelejeva ja Jekaterina Averko rääkisid ja näitasid meile, mida tehakse vanapaberist, kuidas saab taaskasutada väikeseid kanga- või tüllitükke ja ehtehelmeid. Meil õnnestus ka oma kätega seda meeldivat ja samas loodushoidlikku kunsti katsetada –  teksariide tükkidest õmblesime valmis inglitiibadega väikese mehekuju. 

EENA Narva klubi naistel on kindel soov teha ka edaspidi roheteemadel koostööd ning ühtlasi tutvuda ka huvitavate ja ettevõtlike naistega EENA ellu kutsutud projekti raames “Roheline ja hooliv maailm”.  

 

Täname Narva Laste Loomemaja naisi koostöö eest!

Artikli kirjutas Irina Bahramova, Narva klubi kommunikatsioonijuht ning  toimetas Mare Timian, EENA Tallinna klubi kommunikatsioonijuht.

Narva, 10. juuni 2021

EENA Narva klubi 2 presidenti - Galina ja Ljubov, juuni 2021

2 presidenti: Galina ja Ljubov

EENA Narva klubi naised Narva Laste Loomemajas, juuni 2021