EENA Narva klubi naiste esimene eena-aasta oli särtsakas ja tegus.

 

Vaatamata uuele koroonaviiruse puhangule ja Ida-Virumaal kehtestatud piirangutele on EENA Narva klubi ettevõtlikud naised jätkuvalt tegusad: naised osalevad ühiskondlikus elus ning on tulnud välja ka uute ideede ja algatustega.

 

Rahvusvahelisel naisettevõtluse päeval 19.novembril külastasid Narva klubi ettevõtlikud naised Narva Keskraamatukogus avatud kahte näitust. Rändnäitus “Kodukoha kompass” pakus külastajatele võimaluse hinnata Narva avaliku ruumi kvaliteeti ning kaasa rääkida elukeskkonna edendamise arengutes.

 

Näitus koosneb kaheksast teemast, mis aitab linnadel liikuda hea paiga loomise suunas. Lisaks on näitusega kaasas praktiline kompassketas (originaalis Place Standard. How Good Is Our Place). See on auhinnatud, vabavaraline metoodika, mis annab kohalikele lihtsa raamistiku oma kodukoha avaliku ruumi kvaliteedi hindamiseks ja ruumiteemaliste arutelude pidamiseks. Vaata ka eesti keelde kohandatud Kodukoha kompassi juhendit (see on prinditav)!

 

Näitusekülastuse tulemusena tekkis EENA narvalannadel idee osaleda Narva üldplaneeringu ideekorjes. Narvalannad ütlevad, et nad on veendunud, et linnaelanike vaba aja veetmise kohtade planeerimisel tuleb silmas pidada tervikpilti ning narvalaste ja linna külaliste heaolu ja mugavust.

 

Taskuparkide avamine mitmes Narva linnaosas mitmekesistab linnaelanike puhkust: aktiivsed ja loomingulised tegevused, hubased kohvikud või moodsad pop – up kohvikud linnaruumis.

 

Narva Keskraamatukogu direktor Maritsa Ort tutvustas EENA naistele ka teist näitust. See oli imeline väljapanek Oksana Ivleva valmistatud ehetest, mis olid tõeliselt vaimustavad, kinnitasid narvalannad nagu ühest suust. EENA Narva klubi naised tänavad Maritsat lahke vastuvõtu eest ja lisavad, et sellised imelised kohtumised innustavad tegutsema ja aitavad leida uusi ideid.

 

EENA Narva klubi naised tutvustasid EENA tegevusi ka Ida-Viru Ettevõtluskeskuse korraldatud heategevuslikul mittetulundusühingute ja õpilasfirmade online – laadal. See oli suurepärane võimalus tutvustada EENA Narva klubi ja ettevõtlike naiste tegevusi idavirumaalastele, aga ka teha ise oma heategevuslik panus annetamistalgutel.

 

Heategevusliku laada külastamine Paju koolis ei jätnud kedagi ükskõikseks, sest õpilaste nobedate näppude alt tulnud käsitöö oli valmistatud hoole ja armastusega.

 

Nagu aasta lõpus ikka kombeks, võtsid EENA Narva klubi vahvad naised peatselt lõppeva aasta pidulikult kokku. Aastalõpu ürituse võõrustaja oli Narva Vanalinna Riigikool ja kooli direktor Tatjana Stepanova. Narva klubi naised olid aastale tagasi vaadates kõik täiesti seda meelt, et aasta kõige eredam ja väga hästi õnnestunud ettevõtmine oli sügise algul Narvas peetud EENA organisatsiooni aastakoosolek ja sellega seotud mitme päeva jooksul ette võetud vahvad üritused.

 

Samuti jääb sellest 2020.aastast eredalt meelde Narva klubi liige Tatjana Babanskaja, kes esitati Aasta naine 2020 tiitli kandidaadiks ja ta pääses ka kolme esifavoriidi hulka.

 

EENA narvalannad ütlevad 2020.aastale tagasi vaadates: „Oleme uhked ja kindlad, et oma aktiivse ja ettevõtliku tegevusega aitame kaasa Narva linna arengutele ja maine kujundamisele. Oleme avatud ja koostööks valmis ettevõtlikud naised, keda ühendab ühine eesmärk, huvi ja kirg“. Ning lisavad lõpetuseks kelmikalt: „Meid ühendavad sellel aastal ka ühesugused EENA logoga tellitud näomaskid!“

 

 

Artikli kirjutasid ühiselt EENA Narva klubi kommunikatsioonijuht Irina Bahramova ja EENA Tallinna klubi kommunikatsioonijuht Mare Timian.