EENA – Eesti Ettevõilike Naiste Assotsiatsiooni Narva klubi on taastanud ilusa traditsiooni ning taas antakse välja Narva Aasta naise tiitlit. Aasta naist valiti Narvas ka aastatel 1997-2004.

EENA Narva klubi naised esitasid juba kolmandat korda oma kandidaadi ka EENA Aasta naise konkursile.

EENA Narva klubi tervitas 26. novembril Narva 2022. aasta edukaid naisi ja küünlatseremooniaga tähistati ka EENA 30. sünnipäeva kenas ajaloolises Narva restoranis Rondeel.

Narva Aasta naine 2022 konkursile esitati üheksa kandidaati. Finaali jõudsid need kolm naist:

Natalja Metelitsa, keda iseloomustati konkursile esitamisel järgmiselt: „Kaunis ja tegus naine, kahe täiskasvanud lapse ema, suure maja perenaine, andragoog, reisihuviline, kes on ennast teostanud oma kutsealal ning jagab kogukonnale oma teadmisi, energiat ja häid ideid muutuste elluviimiseks“.

Anna Markova, keda iseloomustati konkursile esitamisel järgmiselt: “Ütled Narva ja kohe meenub Anna, kes on oma linna tõeline patrioot!”

Anna Farafanova, kes on Narva Eesti Keele Maja juht ning inspireeriv ja aktiivne kogukonnaliige.

EENA Narva klubi juhatuse hääletuse tulemusel võitis konkursi ja sai Narva aasta naine 2022 tiitli Narva Eesti Keele Maja direktor Anna Farafanova.

Anna on Integratsiooni Sihtasutuses töötanud 2016.aastast. Ta alustas nõustajana, seejärel oli koostööprogrammide juht ja ettevõtlusvaldkonna juht. Enne Integratsiooni Sihtasutust töötas Anna Meresuu SPAs müügijuhina. Tema töö Narva eesti keele maja juhina on olnud silmapaistev: ta on loonud motiveeritud kollektiivi, kes panustab Eesti ja Narva arengusse ning oskab lisaks tavapärastele tegevustele ka riske võtta ja suurelt mõelda. Tal on julgust võtta vastutus ning ta toetab ja julgustab oma kolleege, kui teel on raskusi.

Tema väärtused väljenduvad tema käitumises ning ta on eeskujuks nii oma kolleegidele kui kõigile inimestele, kes külastavad Narva Eesti Keele Maja. Anna on Naine suure tähega: ta on suurepärane ema oma lastele, hooliv kaaslane sõpradele ja kolleegidele. Integratsiooni Sihtasutus ja Narva Eesti Keele Maja on viimastel aastatel läbi viinud suuri, Narva elu mõjutavaid projekte nagu Kooslaulmispidu, mis oli pühendatud Eesti taasiseseisvumise 30.aastapäevale, lavastas räpi-ooperi Karma ning sellel aastal on filmi “Valik” esilinastus PÖFF-i programmis. Kõigi nende projektide juures on Anna olnud kui hea haldjas, kes toetab, aitab, mõtleb läbi ja hoiab loomeprotsessi tegusa ja asjalikuna.

Südamest täname EENA Tallinna klubi ja EENA Tartu klubi naisi Virve Poomi, Marika Utkinit ja Riina Piiglit, kes aitasid meie ettevõtmise õnnestumisele kaasa ja tulid toeks oma kogemusega.

Me täname väga Narva Aasta naine 2022 ürituse sponsoreid EENA Narva klubi, WellDone Art Studio, Astri Narva, Lazerzone, MeiTan Narva ning meediakajastuste eest ERR Raadio 4 ning fotograafi Maria Buhharovat.

Eriti tänulikud oleme Smirnovite perekonna andekatele liikmetele ning Ljudmile Polõnine`le kaunite meloodiate esitamise eest!

Narva Aasta naise tseremoonia restoranis „Rondeel“ pakkus mõnusat õhkkonda, pidulikku õhtusööki ning suhtlemist ja uute kontaktide loomist. Tseremoonial osalesid sellel aastal ka Narva tuntud mehed saatejuht Sergei Rõmar ja Narva populaarseim giid Aleksandr Openko.

Õnnitleme südamest meie edukaid Narva naisi ja tunneme teie üle uhkust!

 

Tekst: EENA Narva klubi ja EENA Tallinna klubi kommunikatsioonijuhtide koostöö

Narva, 2.11.2022

Narva Aasta naine 2022

Narva Aasta naine 2022

Narva Aasta naine 2022

Narva Aasta naine 2022