EENA Narva klubi naised kevadel 2022

 

EENA Narva naiste toel jõudis Narva üks eriline teatrietendus

 

Ehkki Eestis on tavaks, et märts on teatrikuu, siis EENA Narva klubi naised võtsid teatrisse mineku ette alles maikuus, päev enne emadepäeva.

Narva naised käisid vaatamas etendust “Aeglane hingamine”, mille lavastajaks on andekas Tallinna režissöör Eduard Tee.

Narva jõudis see etendus tänu Jelena Pazilinale, kes on Loovstuudio Welldone Art Studio Narva juht. Oma õla pani sellele erilisele algatusele alla ka EENA Narva klubi.

Eduard Tee ja tema meeskond said 2021. a lõpus lõimumispreemia „Aasta säde“ just selle etenduse lavastamise ees. „Aeglane hingamine” – see on Eduard Tee debüütetendus saatustest, muredest ja rõõmudest, mis panevad mõtlema elu ja väärtuste üle.

Eestlanna ja venelanna põimunud elulood peegeldavad etenduses ajaloolist konteksti, samas hoolivus ja sõprus aitavad üksteist paremini mõista ja vastuolusid ületada.

Selle etenduse teeb eriti elavaks otsus tekste mitte tõlkida: sageli räägivad näitlejad ühes keeles ja vastavad teises keeles – nagu ka päris elus!

Selle etenduse Narva jõudmisest räägiti esimest korda Integratsiooni Sihtasutuse pressiteates 2021.a aasta lõpus ja oli arvata, et Narva publikule võib see etendus rõõmu pakkuda.

Ja nii just oligi! Kõik korraldajate poolt võetud riskid olid seda väärt ja etendust tuli vaatama täissaal publikut. Narvas teatrisse tulnud rahvas mitte ainult ei rõõmustanud, vaid see etendusest saadud elamus puudutas hingepõhjani nii korraldajaid kui ka vaatajaid.

See imetabane kultuurisündmus jääb kahtlemata Narva linna kultuurilukku!

 

Traditsiooniliselt õnnitlesid EENA Narva klubi ettevõtlikud naised emadepäeva puhul Narva haigla naistekliiniku töötajaid.

Lisaks lilledele andsid Narva klubi äri- ja ettevõtlikud naised emadepäeval Narva haigla meedikutele 20 kutset eelpool kõneldud etendusele “Aeglane hingamine”.

Narva rahvas sai etendusel viibida koos Narva haigla meedikutega, kes igapäevaselt Narva inimestest hoolivad ja neid tervisemuredes aitavad. Kogeda seda erilist elamust oli eriti meeldejääv!

 

Narva klubi sai juurde uusi liikmeid

Narva naistel on suur rõõm teatada, et maikuu tõi klubi perre juurde ka kaks uut täisliiget. Jelena Lutsezarnaja aitas meil kaasa lüüa projektis “Naised ettevõtluses – Roheline ja hooliv maailm”, kus ta jagas juhtnööre erinevate taimede istutamisel.

Irina Bashurova juhendamisel tegid meie usinad ja hoolsad naised PP maiustusi, mis väga kenasti sobisid EENA Narva klubi presidendi Ljubov Fomina sünnipäeva kohvilauale.

Ees on selle hooaja lõpetamine, kus teeme aastast kokkuvõtteid ja seame plaane järgmiseks hooajaks.

 

Narva, 6.juuni 2022

Artikli kirjutas Irina Bahramova, EENA Narva klubi kommunikatsioonijuht; toimetas Mare Timian, EENA Tallinna klubi kommunikatsioonijuht

EENA Narva klubi naised ja näitlejad, maikuu 2022

EENA Narva klubi juht Ljubov Fomina (vasakul) ja uus liige Irina Bashurova