EENA noored pidasid tulevikuplaane

7. aprillil kohtusid EENA noored Võrumaal Suure Muna kohvikus, et omavahel paremini tuttavaks saada ja tulevikuplaane pidada. Õdusalt soe atmosfäär ja kohevad vanaema pannukad aitasid käima tõmmata asjaliku ja südamest südamesse arutelu üles kerkinud murekohtade üle, millele ka juba esimesed lahendused välja käidi.

Näiteks toodi välja, et soovitakse suuremat (omaealiste) tuge oma ettevõtete loomisel ja ülesehitamisel, sest kuigi ühiskondlikud projektid on olulised, ei pruugi karjääri ehitamise, kodude soetamise, haridustee, perede ja muude toimetuste kõrvalt nende jaoks piisavalt aega jääda. Igatsetakse tihedamat suhtlust nendega, kes samuti praeguste kriiside keerises alles oma teerada sisse tammuvad ning kes õlg õla kõrval aitaksid läbi raskuste sammuda. Otsustasime seada esmase fookuse olemasolevate noorliikmete aktiveerimiseks ja omavahelise suhtluse kasvatamiseks. Lauale pandi ka huvitavaid ideid tulevikuks, kuidas uusi noori ühingusse juurde tuua. Lisaks pakuti ajurünnakus välja, kuidas noortefondi rahakotti täita, et ühiselt veelgi lahedamaid tegevusi ellu viia.

Kiire lahendusena tuldi välja konkreetse ettepanekuga, kuidas juba olemasolev EENA värvikirev seltskond saaks noori rohkem toetada. Selleks on nõudluspõhised mentorid meie enda “täiskasvanud” naiste seast, kellel on aega ja soovi noori nende karjääriredelil toetada. Sel viisil on noortel liikmetel rohkem julgust omadelt nõu küsida, sest teavad, kelle poole pöörduda, aga viisil, mis ei pane liigset koormust neile liikmetele, kellel vaba aega mentorluseks pole. Ning kes teab – võib-olla tulevikus leidub meie seas ka innukaid investor-mentoreid, kes noorte arengusse eriliselt panustada soovivad. Konkreetne süsteem on veel loomisel, kuid juba üsna pea räägime sellest lähemalt.

Järgmisena kohtume juba 2.-3. juunil Saaremaal aastakoosolekul.

Tekst: EENA noortejuht Angela Korela.