EENA on EVEA konkursi “Eesti Ettevõtlik vaim 2023” “Koostöö Vedur” kategooria võitja.

EENA pälvis tunnustuse alates 2020. aastast korraldatava üle-Eestilise naisettevõtjatele suunatud programmi “Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM” eest, mille eesmärk on üle-Eestilise, enam kui 2000 naisettevõtjat ühendava võrgustiku loomine ja laiendamine. Võrgustiku liikmetest saavad rohelise äritegevuse eestvedajad oma kodukohas ning ühiskonnas laiemalt.

Kui esimestel aastatel tõstsime oma programmi kaudu roheteadlikkust, siis 2023. aastal keskendusime praktiliste oskuste arendamisele – kuidas teenused ja tooted roheliseks muuta ning kuidas uusi roheettevõtteid luua. Programmi toetas Coca-Cola Fond ning partnerid olid EBS ja EVEA.

Programmi raames toimusid roheettevõtluse häkatonid üle Eesti, veebinarid, mida vedasid eest oma valdkonna parimad spetsialistid, ning ettevõtluskonverents “Roheliselt on võimalik”. Alates 2020. aastast korraldab EENA üleilmset Maapäeva, mille raames 16 riigi ettevõtlikud naised Maaemale keskkonda hoidva lubaduse andsid.

Programmi partnersuhete juht Ester Eomois rõhutab koostöö olulisust ja mõju: “Usume, et jah, mõnikord jõuad kiiremini edasi, kui tegutsed üksinda. Kui soovid kaugele minna, on vaja tegutseda koos. EENA on roheprojektis sellest lähtunud – rohetiimid, häkatonid, kohtumised mentoritega ja konverents olid need kohad, kus koostegemine andis tulemusi. Meie programmist sai eelmisel aastal tuule tiibadesse 150 naisettevõtjat. Aitäh Coca-Cola Fondile, kes meie programmi EENAs on läbi aastate toetanud!”

2023. aastal valmis programmi raames ettevõtluskogukonna portaal roheettevotlus.ee, mis on mõeldud väikesele ja keskmise suurusega ettevõtjale, kes soovib ettevõtet asutada või oma ettevõtte tegevust rohelisemaks ning keskkonnasäästlikumaks muuta. Portaali eesmärk on tuua kokku rohelise ettevõtluse entusiastid-ettevõtjad, pakkudes neile kogu vajalikku informatsiooni roheettevõtlusest ühest kohast.

Roheettevotlus.ee on eestikeelne portaal, mis annab vastused kõige põletavamatele ning praktilistele küsimustele – roheettevõtja ABC. Portaalis on üle 100 kasuliku ja inspireeriva artikli, mida loeb igakuiselt u 2500 inimest.

Portaali eesmärk on enam kui 1000 ettevõtjat ühendava kogukonna loomine ja soovime ettevõtjaid ka koostööle innustada. Hetkel on kogukonnaga liitunud 500 ettevõtjat.

Oled ootatud liituma

 – kui sul on väike- või keskmise suurusega ettevõte ja soovid seda roheliselt arendada;

 – kui sul on roheteenuseid ja tooteid pakkuv ettevõte;

 – kui soovid luua oma ettevõtet ja teha seda keskkonnasäästlikul moel.

Programmi eestvedaja Siiri Tiivits-Puttonen leiab, et muutused on tõesti võimalikud, kui nendesse ise uskuda: “On väga hea meel näha, kuidas ettevõtjad üha enam pööravad tähelepanu kestlikkusele ja muutusi tõesti südamest teevad. Naised on võtnud juhtrolli jätkusuutlikkuse edendamisel, luues muutusi organisatsioonides, ettevõtetes ja kogukondades. Nende hoolivus ja pühendumine aitavad luua tilkhaaval muutust, mida meie planeet hädasti vajab. Jätkusuutlikkusele keskendumine on mitte ainult eetiline kohustus, vaid ka strateegiline eelis tulevikus.”

Suur aitäh EVEA-le tunnustuse eest! Oleme väga tänulikud ja meil on suur rõõm näha, et roheliselt on tõesti võimalik.

Fotogalerii – Marko Mumm

Tekst: Jolan Henriette Koduvere, EENA kommunikatsioonijuht