EENA Pärnu klubi väljasõit Tartusse, teatrikülastus ja muud vahvad elamused

19. märtsil võtsime suuna Tartu poole. Vahepeatuse tegime Viljandis, kus külastasime suurepärast Kodukohvikut, maitsesime kohapeal valmistatud värskeid saiakesi ja kooke ning nautisime hõrgutavat kohvi. Meile meeldis Kodukohviku väga hubane ja omanäoliselt sisustatud interjöör ning  personaalne ja meeldiv teenindus.

Tartus peatusime vanalinnas paiknevas uues hotellis Soho. Külalislahke hotell oli meid oodanud ja hubases hotellitoas tervitas meid pokaal vahuveini.

Edasi suundusime õhtusöögile kohvikusse GMP Patisserie, mis reklaamib end kui väike Pariis Tartu südalinnas. Kohvikut iseloomustas maitsev prantsusepärane toit ja olustik modernses võtmes.

Peale kehakinnitamist liikusime Vanemuise teatrisse, kus etendus Vana Baskini Teatri lavastus ”Uus peatükk”. “Uus peatükk” on kuulsa USA näitekirjaniku Neil Simoni üks enimmängitav näidend. Etenduse sisu on tugevalt autobiograafiliste sugemetega romantiline komöödia. Pole vahet millises riigis, või mis ajal inimesed elavad. Neil Simoni “Uus peatükk” näitab, et me kõik vajame armastust ja inimlikku lähedust. Ainult nii saame aidata iseennast ja ainult seeläbi muutub meie elu õnnelikumaks.

Järgmisel päeval, 20. märtsil suunasime bussirattad Rõngu poole.
Päikeselise märtsikuu pühapäeva nautimiseks pole paremat viisi, kui tuisata mootorsaaniga üle lumiste põldude. Kuna Pärnu EENA vaprad naised oskavad hinnata uusi ja põnevaid väljakutseid, siis panime end proovile ning saime vahva kogemuse. Mootorsaani puhul on tegemist ühe kõige paremini kiirust võtva sõidukiga, mille kiirusomadused on võrreldavad vaid võimsate mootorrataste omadega. Mootorsaani sõit pakkus meile erakordset adrenaliinielamust.

Rõngus tutvusime ka kohalike ettevõtjatega alustades Rõngu pagari imelisest poest, kohalikust vorstimüüjast ja lõpetades suurärimees Mardiga, kelle ettevõte on olnud paljude Tartumaa kaasaegsete ehitiste sünni juures.

Reisi õnnestumisele andis oma panuse Pärnu EENA klubi liige, Go Takso Pärnu omanik Iti Sipelgas, kes andis meile kasutada toreda bussi. Saime nautida mugavat ja turvalist bussisõitu Külli Kodasmaa juhtimisel.

Oli meeliülendav nädalavahetus, mis jääb meile positiivsete emotsioonidega kauaks meelde.

Osalejad: Külli, Kairit, Riina, Katrin, Siiri, Kadrin, Kristel ja Eveli.

 

 

 

Kirjutas Eveli Semelson

EENA Pärnu klubi lumesaaniga sõitmas