2023. aasta lõpus sai otsustatud, et Saaremaa EENA üheks tegevussuunaks võiks olla ka liikumine ja tervislik toitumine. Eesmärk on käsitleda süstemaatilise füüsilise aktiivsuse ning tervisliku toitumise osatähtsust ikka ja jälle. Enne suurt suve on veel igati paslik teha tehtust kokkuvõte.

Koostöös Kuressaare Rahvaülikooli (meie klubi esindajana Krista Hallik) ja FitLife Kuressaare spordiklubiga (meie klubi esindajana Liis Ojasaar) sai algatatud loengute sari. 14. veebruaril kutsuti külla tippsportlane ja (hobi)kokk Kaur Kivistik, et rääkida liikumisest, tervisest ja toitumisest. Osalejad said teada, kuidas ennast läbi liikumise ja toitumise paremini tunda ning milliste lihtsate nippidega oma toitumist parandada. Kaur Kivistik, Jooksusöber Saaremaal treeninggrupi eestvedaja ja treener on alates 2021. aasta sügisest Saaremaa alaline elanik. Ta on lõpetanud Tartu Ülikoolis kehakultuuri teaduskonna ja õppinud Tartu kutsehariduskeskuses kokaks.

Oleme EENA Saaremaa Klubiga juba paar aastat korraldanud koostöös NOM Festivaliga vaid naistele suunatud konverentsi. 2024. aasta konverentsi teemapüstitus sai tõuget müütidest ja reeglitest meie, eelkõige naiste ümber. Piirangud, millest tegelikult ühelgi meist kasu ei ole, et teostada oma unistusi.. „Kena tüdruk nii ei tee!“ Või siiski just teeb?! Arutlesimegi, et kuis siis on kombeks. 9. märtsil toimunud traditsioonilisel NOM konverentsil vastutas liikumispauside eest klubiliige Liis Ojasaar.

Koostöös restoraniga Saaremaa Veski (meie klubi esindajana Grete Pastak) ning tervist ja liikumist edendava spordiklubiga FitLife Kuressaare (meie klubi esindajana Liis Ojasaar) sai algatatud JUTUVESKI sari, kus 17. aprillil jagas oma inspireerivaid lugusid Kertu Jukkum. Kertu Jukkum on meediategelane, raadioajakirjanik, saatejuht, kirglik tervisesportlane, maailmarändur ja matkaja ning suur loomasõber. „Aga maratonid, triatlonid ja mäetipud teevad mind õnnelikuks! Paremaks inimeseks. Iga suurem eneseületus kinnistab veendumust, et suudan kõigega siin elus toime tulla – võistlusrajal ja mujal tandril.“

Kuressaare Tänavafestivalil, 25. mail oli esimest korda Jooga-ala. Selle lõid kolmekesi meie klubiliige Liis Ingalt koos Saaremaa joogaõpetajate Liudmyla Dobrotenko ja Kadri Tarusega. Eesmärk oli tuua jooga tänavale. Jooga on igaühe jaoks erinev ja seda saab teha igal pool igal hetkel. Oli vahva näha joogatundides lapsi, täiskasvanuid ja eakaid. Väga soe ja tore olemine oli. Korraldajate jaoks oli võit see, et õpetajad tulid koos välja ja järgmistel aastatel kaasame rohkem joogaõpetajaid, joogahuvilisi ja muid Saaremaa vaimse tervise edendajaid.

Liis Ojasaar ja Liis Ingalt on pool aastat hea seisnud et Kuressaare Hariduse koolis toimuksid liikumist edendavad vahetunnid ehk aktiivsed vahetunnid. Liis Ingalti liikumisminutid kannavad nime “Liigu ja lõdvestu Kuressaare Hariduse Kooli vahetundides.”

Tekst: Liis Ojasaar

IMG20240214182929
IMG20240214180726
20240525_125347
received_221512577713042