EENA Tallinna klubi alustas särtsakalt hooaega aastakoosoleku, tordi ja kollaste roosidega

 

Möödunud hooaeg oli Tallinna klubil erakordselt tegus – tehti palju, jõuti palju! Tallinna klubi president Siiri Tiivits-Puttonen tegi kokkuvõte Tallinna klubi tegemistest ja projektist „Roheline ja hooliv EENA“ möödunud hooajal.

Tallinna klubi kannab aastatel 2020-2022 kahte põhiväärtust:
Hooliv – me toetame, tunnustame, inspireerime ja hoolime üksteisest
Roheline – me oleme teadlikud keskkonnast ja integreerime seda igapäevaselt oma ellu nii kodus kuid kindlasti oma organisatsioonides.

EENA Tallinna klubi peamised tegevussuunad on olnud 2020-2021:

 • Üleeuroopalise “Roheline ja hooliv maailm”töörühma loomine ja eestvedamine – 6 eestikeelset loengut ja 2 rahvusvahelist loengut – 615 osavõtjat + järelvaatamised üle 1000 korra
 • Maapäeva aktsioon 22. aprill  osavõtt kõik klubid Eestis, Soome, Leedu, Belgia, Hispaania, Türgi, Colorado, Saksamaa, BPW Noored üle-maailma jt. – Eestis jõudsime 25 000 inimeseni
 • Huvitiimi sündmused – 7 üritust ja 73 osavõtjat
 • Varia sündmused 10 üritust
 • Kokku 30 sündmust ja 335 osavõtjat Tallinna klubist
 • 5. Kübarapidu

 

Tallinna klubi liikmete arv september 2021 seisuga:

75 liiget, 3 kandidaatliiget. 2021 on liitunud 6 uut liiget. Esitatud on 5 uut avaldust.

Tallinna klubi üritustest tegi ülevaate Kaire. Kõige uhkem möödunud hooaja üritus oli kahtlemata EENA traditsiooniline kübarapidu, mis toimus augustikuus imelises Filmimuuseumis ja kus oli osalejaid enam, kui ühelgi teisel aastal. EENA heategevuslik kübarapidu tegi aegade rekordi osalejate arvuga. Annetustena kogutud raha 1000 euri kinkisime sellel aastal MTÜ-le Peaasi.

Huvitiimi tegemistest tegi ülevaate Anne Lindma:

 • Korraldasime 7 üritust
 • Saime kokku väiksemates gruppides, üritustel osalejaid 7 kuni 13.
 • Kokku on huvitiimi üritustel osalenud 24 Tallinna klubi liiget, st kuskil  kolmandik Tallinna klubi liikmetest on osalenud huvitiimi kokkusaamistel (vähemalt ühel või enamal). 
 • Lisaks kokkusaamistele oleme jooksvalt uurinud 1993. aastal moodustatud Tallinna klubi ajalugu, otsinud ja uurinud algusaastate dokumente ja materjale, korrastanud arhiivi. 
 • Kaardistatud kõik Tallinna klubi presidendid, leitud vastus küsimusele, kes on Tallinna klubi esimene president – Hilja Kuusk. 
 • Tallinna klubil on 1993.aastast kuni tänaseni 15 presidenti
 • Märtsis ja aprillis kui koguneda ei saanud, siis huvitiimi algatusel üritus Zoomis – vestlusõhtul Tallinna klubi algusaastate kaks presidenti Karin Juhat ja Malle Lind meenutasid EENA asutamist ja Tallinna klubi tegemisi algusaastatel.

Tallinna klubi plaanidest uuel hooajaks tegi ülevaate klubi president Siiri.

Tulemas on palju ja põnevat:

roheline EENA projekti jätkamine, uueaasta pidu, Kübarapidu 25, mentorprogrammi juurutamine – koolitus, huvitiimi sündmused, kohtumised ettevõtlike naistega, EENA endiste presidentidega vestlusõhtud, inspiratsiooni reis Vihulasse, 15-16.10 toimub Tartus EENA Volikogu, Aasta naine on sellel aastal Võru klubi korraldada ja toimub see EENA aasta tähtsündmus muidugi Võrus.

Tallinna klubi finantsidest ja klubimaksust andis lühikese ülevaate Maie, kes on muuhulgas kogu EENA finantsjuht.

Klubisse on tulnud uusi liikmeid: Christine Savisaar, Katarina Papp, Katrin Aedma. Õnnitlesime uusi toredaid ja ettevõtlikke naisi.

Tallinna klubi juhatus sai kaks uut liiget: Martiina asemel liitub juhatusega klubi kommunikatsioonijuht Mare Timian. Tiiu asemel tuleb juhatusse Teele Palmre.

Juhatus kinnitas ühtlasi ka kõikide juhatuse liikmete kas uued või senised rollid:
Mare – kommunikatsioonijuht
Anne – huvitiimi koordinaator
Siiri – klubi president
Kaire – sündmuste tiimi juht
Aira- liikmete tiimi juht
Eda – sündmuste tiimi liige
Külli – liikmete tiimi liige
Maie – finantsjuht ja liikmete tiimi juht
Teele – sündmuste tiimi liige

Tutvustati ja õnnitleti uusi juhatuse liikmeid ning tänasime lahkunud juhatuse liikmeid tehtud tulemusliku töö eest.