Sulge menüü

EENA toetab Ukrainat rahaliselt ning klubide liikmed on asunud vabatahtlikena tegutsema

EENA esimene rahaline toetus Ukrainale kogunes 8.märtsiks 1535 EUR, millest 500 EUR on organisatsiooni poolt ja ülejäänud liikmete annetused.

EENA tegi oma esimese toetuse läbi  ühenduse MTÜ Saagu Parem, mis tegeleb aktiivse kogumiskampaaniaga ning transpordib kogutu Poola piirile. Toetust kasutatakse ka esimeste Võrru saabunud põgenike abistamiseks. Meie oma EENA organisatsiooni Võru klubi liige, Piret Haljend on Võrus üks aktiivsetest vabatahtlikest ja abi organiseerijatest. Piret kinnitas, et toetus on suure väärtusega. Summast kaetakse ravimite ostu ja busside transpordi kulu, et tuua sõjapõgenikud Eestisse ja pakkuda neile esmast abi (nt bussi saatmine Ukraina piirile ja tagasi maksumus on ca 3000 eurot).

 

Toetuskonto on jätkuvalt avatud. Toetame, mõtleme ja oleme Ukrainaga.

Mittetulundusühing BPW ESTONIA eraldi nn projektikonto Ukraina toetuseks on: EE341010220217780226

Mitmed teisedki EENA klubid on abis vabatahtlikena. Ester Eomois, klubi presidendina on pidevas kontaktis Ukraina koostööorganisatsiooni  MTÜ Divergent Women presidendiga. Täpne abikava on koostamisel.

Lisaks rahalisele toetusele panustavad EENA liikmed Ukraina toetamisse vastavalt võimalustele nii abipakkidega kui vabatahtlikena aidates Eestisse saabunud sõjapõgenikke erinevais paigus.

MTÜ Saagu Parem kohta leiab infot ja saab kontakti:

https://www.facebook.com/Saagu-Parem-630918770327848/