“Meie tervis on meie enda kätes”, tuletab meelde meie uus liige Merike Värik

EENA naised on aktiivsed ja ettevõtlikud, sestap ootame ka meie liikmeks pürgijalt neid omadusi ja tegevusi, mis seda peegeldab. Meiega liituja on kandidaadi staatuses tavaliselt umbes 6 kuud, selle aja jooksul korraldavad osad kandidaadid näiteks ürituse teemal, mis talle endale on hingelähedane ning huvitav ja arendav ka meie liikmetele.

Üks selline tore sündmus hiljuti aset leidiski. EENA Tallinna klubi kandidaatliige Merike Värik valis oma kandidaadiürituseks Tervisemuuseumi külastamise. Merikese südameasjaks on tervise edendamine ja nõustamine. Ta on Rinnavähk BCF MTÜ ja Põhja Eesti Vähihaigete Ühenduse MTÜ juhatuse esimees.

Külastasime Merikese eestvedamisel 6. veebruaril Tervisemuuseumit Tallinna kaunis vanalinnas Laial tänaval. Giigi jutustuste ja lugude saatel tutvusime muuseumiga ning väljapanekutega, uudistasime väljapanekuid ka teematubades. Koos Kadri Rannalaga vestlesime muuseumi loomisest, ajaloost ja tulevikust.

Tervisemuuseumi külastus oli silmaringi avardav ja vägagi inspireeriv kogemus. Kes pole veel käinud, siis väga soovitame külastada nii Tervisemuuseumi püsinäitust, kui ka ajutisi väljapanekuid.

Meie tervis on meie enda kätes! Aitäh korraldajatele ja kõikidele osalejatele!

Tallinn, veebruar 2023

Fotod: Maie Mängel

Tekst: Mare Timian, EENA Tallinna klubi kommunikatsioonijuht