EENA Võru klubi tähistas 9. detsembril suurejoonelise peo ja inspireerivate vestlustega 10. tegutsemisaastat.

 

Pidu toimus klubi loomise päeval ja tähendusrikkas kohas – samas majas, kus klubi 10 aastat tagasi alguse sai. Võru klubi liige Piret Haljend veab seal nüüd eest kogukonnakeskust Saagu Parem. Lisaks EENA liikmetele olid peole kutsutud ka kaks erilist külalist – Euroopa Parlamendi liige Marina Kaljurand, kes on ühtlasi ka EENA aasta naine 2015, ja ettevõtja ning poliitik Kristiina Ojuland.

 

Pidulik õhtu algas õnnistluste ja heade soovidega nii EENA presidendi kui ka teiste klubide liikmete poolt.

 

EENA Võru klubi president Merle Koop meenutas avasõnavõtus, et EENA Võru klubi loodi 2013. aasta detsembris, mil kohalikud ettevõtlikud naised peale ettevõtlusseminaril osalemist sellise otsuse tegid.

 

Edasine vestlus toimus vabas ja hubases õhkkonnas, kus oli põnev kahe endise välisministri inspireerivaid lugusid kuulata. Nad tõid esile, et rahvusvaheliste uuringute järgi on Eesti võrdõiguslikkuse küsimustes teistes riikidest maas nii naiste palga, naiste poliitikas osaluse kui ka naisjuhtide poolest. On kurb tõdeda, et ka 21. sajandil on paljudel meestel arusaam, et naise koht on kodus ja ülesanne lapsi kasvatada. Mees on perepea ja toob leiva lauale. Tundub nagu oleksime ajas kõvasti tagasi läinud ja ponnistused pole piisavat muutust loonud.

 

“Midagi rõõmustavat neis näitajates pole, aga on super, et on EENA” sõnas Marina Kaljurand. On, mille poole püüelda ja koostöös jõuame kaugemale!

 

Pärast Marina Kaljuranna ja Kristiina Ojulandi motiveerivaid sõnavõtte võttis külaliste palvel sõna ka Saagu Parem kogukonnakeskuse asutaja, eestvedaja ja EENA Võru klubi liige Piret Haljend – naine nagu orkester ja tõeline näide sellest, kes teeb, see jõuab. Piret jutustas peokülalistele, miks ja kuidas Saagu Parem alguse sai, millege tegeletakse ja kuidas maailma püütakse koos paremaks muuta.

 

Lõuna-Eesti traditsioonidele kohaselt oli pidulaud heast-paremast lookas. Ja mis kõige tähtsam – peaaegu kõik pärines just Võrumaa tootjatelt. Õhtu lõpuks muutus peosaal tantsuplatsiks ja oli võimalik jalga keerutada nii kaua, kui süda lustis.

 

Järgmisel hommikul korraldasid Võru klubi liikmed Piret Haljend ja Ingrid Pilt Rannamõisa klubile linnatuuri. Sai nii kunstigaleriisid kui ka talve Võrumaad nauditud.

 

Oli äärmiselt meeldejääv ja mõnus õhtu täis inspiratsiooni ja meenutusi!

 

Aitäh, Võru klubi, Võru linnale kohaselt üte ummamuudu pido kõrraldamisõ iist! Võrus on kõik võimalik ja saab ka keldikorruse keskuse hubaseks peoruumiks muuta!

 

Suur aitäh ka Saagu Parem vabatahtlikele, kes peolauale imemaitsvad toidud valmistasid ja peokülaliste eest hoolt kandsid!

 

Soovime teile pikka iga! Olgu Võru klubi tugev ja edukas ka tulevikus!

 

Tekst: Jolan Henriette Koduvere, EENA kommunikatsioonijuht

Fotod: Tiina Männe

 

 

 

EENA Võru klubi peomeeleolus

EENA Tartu klubi

Linnaekskursioon