EL Parlament
EENA naised

Euroopa klubide tegevus naiste ettevõtluse toetamisse kriisiajal

Koroonaviirus on sundinud BPW Euroopa klubisid leidma uudseid viise oma liikmete toetamiseks. Nii on sündinud terve rida huvitavaid veebikohtumisi ja -projekte. Enamik tegevusest on suunatud viiruse vastu võitlemisele, kuid palju pööratakse tähelepanu naiste ettevõtlusele ja väikeettevõtjate toetamisele. Oluline on anda naistele uut jõudu ja inspiratsiooni ettevõtlusega jätkamisel ja usku kriisi möödudes uuesti jalad alla saada.
BPW Euroopa kodulehelt leiad loetelu projektidest ja tegevustest, mida on BPW klubid kriisi tingimustes naiste toetamiseks ja innustamiseks korraldanud. Loe rohkem: https://www.bpw-europe.org/projects/

BPW Internationali 30. kongress USA-s Orlandos

26. augustil 2020 saab BPW International 90-aastaseks. Selleks puhuks planeeriti BPW Internationali kongress augusti lõpuks USA-sse Orlandosse, kust terve liikumine alguse sai, kuid hetkel on kongress edasi lükatud. Sel aastal oleks olnud märgiline 30. kongress. Rahvusvahelised kongressid toimuvad iga kolme aasta tagant. Seal toimub kolme aasta töö kokkuvõtete tegemine, põhikirjalise muudatuste sisseviimine, majandusliku poole toimingute läbiviimine ja järgmiseks kolmeks aastaks uue presidendi ja juhatuse valimine.
Üheksakümne aasta jooksul on naiste eluolu teinud kogu maailmas läbi väga suure arengu, naised saanud juurde palju sotsiaalseid ja majanduslikke õigusi. Oleme saavutanud õiguse olla majanduslikult iseseisvad ja otsustada ise oma elu üle.
Kuid ajalugu teeb keerdkäike. Üheksakümmend aastat tagasi seisis naistel ees sama ülesanne, mis meil praegu – toona võideldi Hispaania gripiga ja tuldi sellest ka edukalt välja.
BPW International on kujundanud traditsiooni, mille järgi kannavad 26. augustil kõik meie liikmed üle maailma kollast värvi.