Euroopa konverents tekitas ideedetulva

Kevadine Iirimaa tervitas ettevõtlikke Eesti naisi lopsaka ja sügavrohelise looduse, mõnuledes muru näksivate rohkete lambakarjade ja suurepärase BPW konverentsiga.

16. Euroopa konverentsile Iirimaa armsas väikelinnas Galways (hääldatakse goolwei, mitte inglisepäraselt gälwei) andis tooni kahe põlvkonna kohtumine: väärikad daamid, tänu kellele on BPW täna just nii võimas organisatsioon nagu ta on, ning nooremad ideedest pakatavad 20.–30. eluaastates naised oma kaasaegsete sotsiaalkampaania mõtetega.

Köitvast avatseremooniast ja üleni iiripärasest eeskavast enamgi jäid meelde meistriklassid ehk tööseminarid, mida konverentsi võõrustanud National Univesity of Ireland Galway’s pakuti sedavõrd palju, et üksi polekski jõudnud kõikidel osaleda. Teiste seas hakkasid oma suurepärase kvaliteedi ja professionaalsusega silma just meie oma liikmete korraldatud tööseminarid.

Nauditav oli kuulata täissaalile läinud Conny Montuague’i ja Anu Viksi mõnusa huumoriga vürtsitatud esitust läbirääkimistehnikatest naistele ning Ester Eomoisi julgustavat ja arutlevat ettekannet spetsiaalselt noortele mõeldud programmis, mis kandis pealkirja “Road to sucsess”. Arutleti, mida edu tähendada võib ja kuidas endale seatud eesmärke saavutada.

Tallinna klubi liige Siiri Tiivits-Puttonen ütles pärast konverentsi, et tema jaoks esimene rahvusvaheline BPW konverents avardas teadmisi, kui laialdaste teemadega ettevõtlikud naised üle maailma tegelevad. “Lisaks sain tunda, milline on organisatsiooni nais-power ühises tantsuhoos ning inspiratsiooni, millega tegeleda ja kuhu rahvusvahelisel tasandil Eesti liikmeid kaasata soovin,” märkis Siiri. “Iga muutus maailmas saab alguses iseendast ja meil on suurepärane võrgustik, mida muutuste elluviimiseks kasutada.”

Meie organisatsiooni president, Ester Eomois rääkis, et BPW Euroopa klubides on kokku on ligi 18 000 liiget. Ta tõi konverentsist kõneledes esile just rahvusvaheliste projektide tutvustamise ja soovitas kõikidel lisaks vaadata aadressile https://www.bpw-international.org/index.php/partnerships/unwomen

BPW International tegutseb UN Women naiste võimestamise printsiipide järgi ja kõik BPW Internationali rahvusvahelised projektid lähtuvad Maailma Jätkusuutliku arengu eesmärkidest.

KOMMENTAAR

Anu Viks, organisatsiooni juhatuse nõunik, Tallinna klubi

“Seekordse konverentsi moto oli „Rahu“ – PEACE. Rahu muutuvas maailmas ja meie igapäevaelus. Konverentsi teemad olid jaotatud sõna „peace“ algustähtede järgi – inimesed (people), haridus (education), ambitsioon (ambition), kommunikatsioon (communication), keskkond (environment). Selline moto kõnetas kõiki konverentsil osalejaid ja esinejad kasutasid „rahu“ teemat ka oma esinemistes. Nii ka meie Conny Montaque’ga. Meie koolitusel osales 96 inimest ja minu kui koolitaja sõitu konverentsile toetas Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK).”

Koostas Kadrin Karner