VEEBIKOOLITUS: Mõtestades kestlikku arengut ettevõtluses

Aeg
17.11.2021 kell 14:00 - 17:00
Koht
Zoom
Korraldaja
Tallinna klubi
Info

Sisukirjeldus:
Koolituse esimeses osas mõtestame, mis on kestlik areng, miks on oluline sellest rääkida ja miks peaksime enda organisatsioonis kestlikkusest lähtudes tegutsema. Uurime, kuidas on seotud kestliku arengu eesmärgid ja naiste osalemine ettevõtete juhtimises. Milliseid kriteeriume ja põhimõtteid rakendada, et ettevõtte ärimudel tervikuna toetaks kestliku arengu eesmärke? Vaatame, millises suunas liiguvad Põhjamaade ettevõtted – toome eeskujusid ja näiteid.

Teises osas suuname pilgu konkreetsemalt kestlikule ja vastutustundlikule ettevõtlusele – mida see tähendab, millest alustada, kuhu peaksime jõudma? Käsitleme ettevõtete panust kestliku arengu eesmärkidesse vastutustundliku tarbimise ja tootmise näitel ning uurime, mis on ringmajandus ja ringmajandavad ärimudelid.

Koolitus on tasuta ja toimub Zoomi keskkonnas:

https://us02web.zoom.us/j/84045586070?pwd=MDNYMmU0SU5vSE14QkhTNHFENXRrQT09

Meeting ID: 840 4558 6070
Passcode: 526474

Koolitajad: Krista Kampus ja Merili Vares

Krista Kampus – Kristal on rohkem kui üheksa aastat rahvusvahelist kogemust muutuste juhtimises ja kestlikus arengus. Ta on töötanud koos mitmete Balti, Põhjamaade ja teiste Euroopa riikide mõttekodade ja võrgustikega. Krista oli jätkusuutlikkuse ja kliimavaldkonna juht Läänemeremaade Nõukogus, kus ta kujundas strateegilist visiooni ning kavandas ja koordineeris Läänemere piirkonna riikide säästva arengu koostööd.

2014. aastal algatas Krista Baltic Sustainability Leadership programmi, mille eesmärk on toetada globaalsete kestliku arengu eesmärkide kohandamist lokaalseteks tegevustest ja algatusteks. Programmi rakendatakse nüüd ka Euroopa Liidu idapartnerlusriikides. Praegu tegutseb Krista vanemnõunikuna Stockholmis asuvas mõttekojas Global Utmaning, kus ta tegeleb mitmete kestliku linnaplaneerimise ja elustiiliga seotud projektidega ning paralleelselt juhib arengu- ja väliskoostöö osakonda Tallinna Strateegiakeskuses, kus vastutab Tallinna rohepöörde ja innovatsiooni teemade eest.

Merili Vares – Merili on nõustanud ettevõtteid ja avalikke asutusi alates 2006. aastast, mil ta liitus PriceWaterhouseCoopers nõunikega Eestis. Ta on lõpetanud TalTech-i avaliku halduse, keskendudes Eesti võimekuse suurendamisele Euroopa Liiduga ühinemiseks. Hiljem keskendus Merili rohkem valitsemisele, riskijuhtimisele ja sisekontrollile. Omandamaks oskusi finantsjuhtimises ja ettevõtluses liitus ta 2014. aastal rahvusvahelistel turgudel tegutseva kohaliku ehitus- ja tootmisettevõttega.

Merili on juhtinud MTÜ-d Let’s Do It Foundation, harides ja suunates kohalikke kogukondi jäätmeteta põhimõtete rakendamise ja ringmajanduse poole. 2021. aastal naasis ta PWC-sse, et juhtida seal ESG teenuseid (keskkonna, sotsiaalvaldkonna ja juhtimisega seotud teenused). Alates 2020. aastast juhib ta Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksi töörühma Eestis. Indeks hindab ja tunnustab kohalikke ettevõtteid nende panuse eest keskkonna, sotsiaalvaldkonna ja juhtimisalastes tegevustes. Samuti juhendab Merili organisatsioone ja nende juhte Vabaühenduste Liidu ja Rohetiigri Tulevikujuhtide programmis.

Registreerumine

Eesnimi*
Perenimi*
Telefon*
E-posti aadress*
Märkus