Tähistame Maa päeva

Aeg
22.04.2023 kell 00:00 - 00:00
Koht
Korraldaja
BPW Estonia
Info

Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon (EENA) kutsub ka sel aastal kõiki Maa päeva tähistama. Kogu aprilli jooksul ja eriti Maa päeval, 22.aprillil kutsume üles rohkem mõtlema oma igapäeva tegevustele keskkonnahoiu võtmes ja andma nii endale kui Maaemale keskkonna- ja looduse hoidmisest lähtuvaid lubadusi.

Alates 1970. aastast on Maa päev olnud võimalus tõsta keskkonnateadlikkust ja juhtida tähelepanu meie planeedi heaoluga seotud probleemidele. Igal aastal, üks kuu pärast kevadist pööripäeva, tähistatakse Maa päeva – tänapäevase keskkonnateadlikkuse ja planeedi eest hoolitsemise aastapäeva.

Anname oma võrgustike kaudu panuse, et juhtida tähelepanu pakilisematele keskkonnaprobleemidele, otsida lahendusi olles ise teadlikum ja muutes oma harjumusi ning kutsume naisi kõikjal meiega ühinema eelseisvaks aastaks jätkusuutlikkuse lubaduste andmisel.

Maa päeva kampaanias osalemiseks tee nii:

  1. anna Maaemale tõotus, mida kavatsed järgida aasta jooksul järgmise Maa päevani.
  2. tee endast foto või video, kus “hoiad maailma” hellalt käes. Seda võib teha erinevalt, näiteks joonistades peopesale planeedi kuju, hoides maakera või maakera kujutist.
  3. pildi juurde või peale kirjuta oma lubadus. Lubadus võib puudutada igapäevaelu või ettevõtluspraktikat ning olla just nii suur või väike, et seda on järjepidevalt võimalik järgida terve aasta vältel ning samas peitub selles siiski ka väljakutse. Näiteks võib lubada, et kuni järgmise Maa päevani, aastal 2024, tarbitakse vähem kilekotte või sõidetakse rohkem jalgrattaga ja vähem autoga või sorteeritakse senisest hoolsamalt prügi jne.
  4. jaga aprilli jooksul oma lubadustega pilte ja videosid sotsiaalmeedias viitega #roheliseltonvoimalik
  5. saada oma pildid ja videod ka e-posti aadressile kylli.kodasmaa@gmail.com

Kogume kõik kaunid lubadused kokku ühtseks tervikuks ja jagame seda 22.aprillil Maa päeva tähistamisel.

2021 aasta Maa päevaks valmis eriline laul “Ma olen Maa”, mida soovitame kuulata ja jagada oma kanalites. Laulu autorid on: viis ja sõnad Birgid Täht ja Marii Väljataga, seade ja produktsioon Marii Väljataga. Esitavad Helin-Mari Arder, Kadi Toom ja Marii Väljataga
https://www.youtube.com/watch?v=0bx3Oo9CYZk.

 

22.aprillil kell 16 laulame seda laulu “Ma olen maa” ühiselt zoomi vahendusel.

Link liitumiseks on SIIN

EENA BPW Estonia is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: Earth Day joint singing
Time: Apr 22, 2023 16:00 Helsinki

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/87050807695?pwd=Ni83K083eWJ5UlU4ekxpdEMyVW41dz09

Meeting ID: 870 5080 7695
Passcode: 299439