Tallinna Loomaaia kompostimiskeskuse külastus

Aeg
26.09.2023 kell 15:50 - 17:00
Koht
Tallinna Loomaaed, Ehitajate tee 150
Korraldaja
BPW Estonia
Info

„Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm” programm kutsub kõiki huvilisi Tallinna Loomaaia kompostimiskeskuse külastusele.

Koguneme 26. septembril kell 15.50 Tallinna Loomaaia Läänevaravas (Ehitajate tee 150), kus on olemas nii parkimisvõimalus kui ka bussipeatus (Meistri).

Kohaletuleku juhis:
https://tallinnzoo.ee/transport-ja-parkimine/

 

Tallinna Loomaaia kompostimiskeskus on põnev koht, kus on võimalik tutvuda jätkusuutliku jäätmete käitlemise ja taaskasutuse protsessidega. Keskus mängib olulist rolli loomaaia keskkonnahoidlikkuse strateegias, aidates vähendada jäätmete hulka ning toetades ringmajanduse põhimõtteid.

Tallinna Loomaia kompostimiskeskusesse tuuakse igapäevaselt 30-40 kantmeetrit sõnnikut ja toidujäätmeid. See peenestatakse ning ladustatakse aunades. Aastaga saab pruunikast massist kompost, millega loomaaeda haljastatakse, kuid komposti müüakse ka soovijatele.

Loomaaia heakorra ja aianduse osakonna juhataja Hannes Maripuu tutvustab meile, kuidas loomaaias tekkivad jäägid, nagu loomade sõnnik ja allapanu, sööda- ja haljastusjäätmed, kvaliteetseks kompostiks muudetakse. Kompost on väärtuslik orgaaniline väetis, mis aitab hoida loomaaias asuvaid taimi tervetena ja toetab ökosüsteemi tasakaalu, sest kompostimiskeskuse kõrval on ka aed, kus komposti kasutatakse põllurammuna köögiviljade kasvatamiseks loomaaia loomadele.

Tallinna Loomaaia kompostimiskeskus on suurepärane näide sellest, kuidas lihtsate sammude abil saame aidata vähendada oma ökoloogilist jalajälge ja panustada puhtamasse keskkonda.
Tule õpi koos meiega kompostimist ja täiendame oma roheteadmisi!

 

Palun registreeri oma osalus esimesel võimalusel, kuna kohtade arv on piiratud! (25 kohta)

Sündmust korraldab Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon Coca-Cola Fondi toetusel.

Loe „Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm” programmist lähemalt ja registreeru eesootavatele sündmustele: https://bpw-estonia.ee/eena-esitleb-roheline-ja-hooliv-maailm/

Registreerumine

Eesnimi*
Perenimi*
Telefon*
E-posti aadress*
Märkus