Veebiseminar „ESG ja jätkusuutlikkuse teadlik juhtimine ettevõttes – praktiliselt ja lihtsalt”

Aeg
02.03.2023 kell 18:00 - 19:30
Koht
ZOOM
Korraldaja
BPW Estonia
Info

Maris Ojamuru

ESG ja jätkusuutlikkuse teadlik juhtimine ettevõttes – praktiliselt ja lihtsalt

Lektor: Maris Ojamuru, Sustinere asutaja ja ESG ekspert-nõustaja

Üha kasvav ebastabiilsus ühiskondades, majanduses ning selgemini tajutavad keskkonnaprobleemid on tõstnud ettevõtete vastutuse, rolli ja mõju juhtimise teemad aktuaalsemaks kui varem. On selge, et 2023. aasta toob ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisküsimused (ESG – environmental, social governance) ning mõjud strateegilisele ja äritegevust otseselt mõjutavale tasemele. ESG juhtimine mõjutab ettevõtete riske ja võimalusi turul püsida ning kasvada. Eelkõige võimalusi saada rahastust pankadelt ja investoritelt, müüa oma tooteid/teenuseid eri turgudel, olla konkurentsivõimeline talentide seas ja samuti olla usaldusväärne koostööpartner laiemalt. Seega, on selge, et  „nice to know“ teemast on saamas „need to know“ küsimus, ilma milleta juba 2023. aastal ettevõtted pikaajalist strateegiat ja arengut planeerida ei saa.

Maris on ESG ja jätkusuutlikkuse teemade lahti mõtestamise ja nende juhtimisega tegelenud enam kui 15 aastat, alustades ise vastutustundliku ettevõtluse spetsialistina panganduses. Tänaseks on Maris Baltikumi suurima ja kogenuma jätkusuutlikkuse nõustamisagentuuri Sustinere asutaja ja ESG ekspert-nõustaja. Sustinere on kuue aasta jooksul nõustanud enam kui 70 ettevõtet Eestis, Lätis ja Leedus – seetõttu on Marisel tugev praktiline kogemus ja kõrvalpilk ettevõtete arengule jätkusuutlikkuse teemades alates selle teema lahti mõtestamisest, mõju mõõtmise ja strateegilise juhtimiseni. Sustinere klientideks on nii suured börsifirmad, rahvusvahelised kontsernid, riigiettevõtted väga erinevatest sektoritest kui ka ka väiksed start-up-firmad.

Vestluse käigus saame Marisega arutleda järgmistel praktilistel teemadel:

  • ESG TEEMADE ULATUS JA OLULISUS. Millised on olulised põhjused, mis teevad selle äriettevõtte jaoks oluliseks, sh räägime põgusalt regulatsioonidest ja turunõuetest.
  • JUHTIMINE. ESG teemade organisatsioonis juhtimise (fookuse valik, mõju mõõtmine jne) ja raporteerimise hea praktika.

ESG EESTI ETTEVÕTETE SEAS – Maris saab avada Eesti suurima mõjuga ettevõtete hetkeseisu ja arengukohti jätkusuutlikkuse teemade raporteerimisel ja juhtimisel.

Veebiseminar toimub Zoomi keskkonnas. Palun registreeri oma osalemine siin samas ürituse juures. Palun kirjuta registreerumisel  märkustesse ka  oma küsimus(ed), millest sooviksid kuulda.

ZOOM:
https://us02web.zoom.us/j/86007986052?pwd=MGRxMVlaaE9DN3ZGNkhXYmV4MU1kQT09

Meeting ID: 860 0798 6052
Passcode: 196635

Kõik veebinarid salvestatakse, palun registreeru ka siis kui aeg ei sobi, et saaksime saata sulle lingi järelvaatamisele.

Registreerumine

Eesnimi*
Perenimi*
Telefon*
E-posti aadress*
Märkus