Võrdse palga päeva 2021 veebiseminar “Naise majanduslik iseseisvus: ootused vs reaalsus”

Aeg
23.03.2021 kell 14:00 - 15:00
Koht
Zoom
Korraldaja
BPW Estonia
Info

Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon (EENA) koostöös Sotsiaalministeeriumiga korraldab 23. märtsil 2021 võrdse palga päeva. Väljaarvutamise aluseks on Eurostati andmed, mille kohaselt on Eesti sooline palgalõhe 22%. Sooline palgalõhe on keskmise palga erinevus meeste ja naiste vahel. See on korrigeerimata erinevus meeste ja naiste keskmise brutotunnitasu vahel, mida väljendatakse protsendina meeste sissetulekust. See ei võta arvesse haridust, vanust, töötatud tunde ega töö olemust.

Ehkki aastatega on olukord ka paranenud (näiteks aastal 2007 oli meeste ja naiste palga erinevus koguni 31%), on palkade erinevus endiselt märkimisväärne ja vajab jätkuvat diskussiooni.

EENA on võrdse palga päeva kampaaniat eestvedanud 2010. aastast. Esimestel aastatel toimus meeleolukas kampaania “Tilliga ja tillita”, kuid paar-kolm aastat on toimunud avalikud diskussioonid või sotsiaalmeedia ülekanded.

Soovime jõuda palgalõhe juurpõhjusteni. Seepärast keskendume sel aastal naiste majanduslikule iseseisvusele laiemalt.

23. märtsil kell 14.00–15.00 arutleme: Kuidas naised peavad olema ise targad karjääri kujundajad? Mis neid tagasi hoiab? Kuidas saab maha võtta hirme, et naine saab olla tark ja edukas ka finantsiliselt, aga ei pea kindlasti hakkama “seelikuga meheks”?

KRISTINA HERODES (moderaator) on Arteri ajakirjanik, kunstnik, koolitaja, aktiivne seiklusspordi harrastaja, podcasti Naistejutud üks hingi ning kolme lapse ema.

Tema vestluskaaslased:

MARIS LAMPE on naine ja ettevõtja, kes on alustanud üksinda teekonda ärimaailmas. Maris töötas aastaid avalikus sektoris finantsvaldkonnas, kuid siis otsustas teha pöörde ja asutas E-raamatupidamine24 raamatupidamisbüroo. „Olen väga õnnelik, mida ma teen. Naudin iseseisvust, vabadust ja edukust,“ ütleb ta.

MARII VÄLJATAGA on rahvusvahelise naiste kogukonna Girl Gone International ellukutsuja Tallinnas ning Euroopa noortele suunatud keskkonnaharidusliku loome- ja kaasamisinitsiatiivi “European Footprints” üks asutajatest. Marii tegeleb jazzmuusika ja ajalooga, huvitudes monumentidest ja mälupaikadest.

Vestlust visualiseerib Joonmeedia.

Veebiseminar toimub Zoom keskkonnas: https://us02web.zoom.us/j/87587349477?pwd=amdnZ3M5NzE0UU80OXQ3VzFxRzBTUT09

Meeting ID: 875 8734 9477
Passcode: 254501

 

Registreerumine

Eesnimi*
Perenimi*
Telefon*
E-posti aadress*
Märkus