EENA Tallinna klubi huvitiimi särtsakad naised tähistasid sellel aastal vastlapäeva Vabaõhumuuseumis Tallinnas.

Vabaõhumuuseumi külastatakse tavaliselt ikka rohkem kevadel, suvel ja sügisel, kuid meie tõdesime nüüd, sinna tasub minna ka talvel.

Selle talve kõige külmemal päeval, 18. veebruaril, külastasid huvitiimi ettevõtlikud naised Vabaõhumuuseumi Tallinnas. Muuseumi külastuse päeval oli väljas imeliselt kaunis päikseline ja krõbe talveilm, jalutasime ja nautisime kaunist talvist loodust ja vabaõhumuuseumi lumist metsa.

Vabaõhumuuseumi külastus on kui ajarännak minevikku, suur küla Tallinna linnas, kus hooned pärinevad eelmisest sajandist. See eriline muuseum rajati juba 19957. aastal, et kaitsta ja säilitada Eesti maa-arhitektuuri.

Vabaõhumuuseumi külastuse kõige vahvam osa oli aga särtsakas sõit hobusaaniga. Kena hobune Elbrus koos kutsariga tegi meile pooletunnise saanisõidu muuseumi kaunil territooriumil ja metsaradadel. Tänavusel lumerohkel talvel on hobusaaniga sõit muuseumis väga populaarne ja nõutud, eriti vastlapäeva eel ja vastlapäeva nädalal.

Saanisõidu ajal jagas kutsar meile infot muuseumi tegemistest, vastas meie küsimustele ja saime rohkem teada ka näiteks teeäärsetest ehitistest ja hoonetest. Saanisõidu ajal nautisime vaikust ja rahu, saani kriginat, lumekrõbinat, tee äärde jäävaid lumiseid metsi ja imetlesime lumevaiba alla mattunud talusid. Nägime hobusaaniga sõites teeveerel ka metskitsi. Aga mõnel saanisõitjal näpistas külm pisut ka varbaid.

Kaunil päikselisel ja krõbedal talvepäeval tehtud matk vabaõhu muuseumisse oli mõnus ja meeldejääv, sest mõned meist polnud üldse hobusaaniga sõitnud või polnud juba aastaid-aastaid hobusaaniga talvel sõitnud.

Jõudsime sisse astuda ja head-paremat maitsta ka Vabaõhumuuseumis Kolu kõrtsis.

Täname muuseumi külastusel ja saanisõidul osalenud huvitiimi kaaslasi.

 

Teksti kirjutas Tallinna klubi liige, huvitiimi koordinaator Anne Lindma ja toimetas Mare Timian, Tallinna Klubi kommunikatsioonijuht.

Fotod: Tallinna klubi liikmed Karin Juhat ja Virve Poom.