Kalamaja Muuseumis naistepäeva tähistamas ja Kalamaja maitseid nautimas
 
EENA Tallinna klubi huvitiimi naised tähistasid naistepäeva õdusas Kalamaja Muuseumis 9.märtsil.
Huvitiimi naised mõtlesid välja sellise isuäratava plaani, et valmistavad koos muuseumirahvaga Kalamaja maitsetega suupisteid. Mõeldud, tehtud!

Tiiu oli võtnud kaasa oma soolatud vürtsikilu ja marineeritud kilurullid. Kilu juurde sobis imehästi ka täidetud muna. Menüüs olid ka singirullid juustutäidisega, kanaliha  korvikesed ja rosolje. Tiiu-Tatjana abiga valmis keeksitaigen. Keeksi juurde oli  Tiiu kaasa toodud ka maitsva moosivaliku.
Kuniks Tiiu-Tatjana keeks ahjus küpses, tegid naised Kalamaja muuseumis ringkäigu. KALAMAJA MUUSEUM on kogukonnamuuseum, mis ühendab Kalamaja linnaosa inimesi ning loob võimalusi.
Muuseum on ainulaadne kogu Eestis, tegevust alustati  2018. aasta kevadel. Tõukeks sai kohalike elanike soov kuulda Kalamaja lugusid eilsest, tänasest ja homsest ning sooviti ka toredat kogukonna kokkusaamispaika. Nii sündiski muuseumi kontseptsioon ja püsinäituse ideekavand. Kümned endised ja praegused elanikud on osalenud püsinäituse valmimisel.
EENA huvitiimi naised avastasid muuseumist palju sellist, mis tõi meelde möödunud aegu ja tekitas nostalgilisi  mälestusi.
Karin Juhat, üks huvitiimi naistest, tõi välja, et Kalamaja Muuseum on imehea näide, kuidas saab liita väikest kogukonda. Ta tundis heameelt, et Kalamaja muuseumis veedeti üks väga mõnus õhtu: kõik naised olid nii tublid kokkajad, koos valmistatud toidud tulid lausa eliitrestorani väärilised ning kogu menüü sai mõnusalt kiiresti valmis. Tiiu toodud moosid ja Limoncinello lisasid kaetud lauale särtsakaid värve.
Naised tutvusid ka muuseumi kõige noorema vabatahtlikuga, kelleks oli I klassi tüdruk naabermajast.
Kõik üheksa muuseumi üritusel osalejat ütlevad suure tänu muuseumi juhatajale Kristi Paatsile ja köögitoimkonna  juhendajale Maibelile.
9.märts, Tallinnas Kalamajas
Fotod: Tiiu Sepp ja Virve Poom
Tekst: Tiiu Sepp ja Mare Timian, EENA Tallinna klubi kommunikatsioonijuht

Kalamaja muuseumis märtsis 2023

Kalamaja muuseumis märtsis 2023

Kalamaja muuseumis märtsis 2023

rpt