Narva klubi ettevõtlikud naised 2021

Narva klubi ettevõtlikud naised Jelena Pazilina kandidaadiüritusel 6.05.2021

Kandidaadiüritus: Narva klubi ettevõtlikud naised kodulinna loomemajandust avastamas

 

Räägitakse, et loovus on justkui organisatsiooni liim, mis hoiab seda koos. EENA Narva klubi naised käisidki seda oma silmaga vaatamas 6. mail.

 

Loomemajanduse all mõeldakse üksikisikute ja ettevõtete kogumit, mis loob kultuuri, kunsti- ja innovaatilisi tooteid ja teenuseid. See süsteem hõlmab ka ruume, kus loojad saavad oma töid vabalt esitada, tagasisidet saada ja ideid vahetada. Loomemajanduse toimimiseks on oluline toetada loovisikuid nende loomepotentsiaali ja intellektuaalse omandi tulemuslikuks rakendamiseks, tugevdada loomeettevõtluse konkurentsivõimet.

 

Ettevõtlikud naised käisid Jelena Pazilina kunstistuudios tutvumas Narva loomemajandussektori struktuuri- ja arenguvõimalustega 6. mail.

 

Nüüd juba täieõiguslik EENA Narva klubi liige Jelena Pazilina liitus EENA-ga eelmise aasta augustis, kui samal ajal oli alustanud ka oma ettevõtja karjääri. Jelena on naasnud Narva pärast mitmeid aastaid kestnud õpinguid ja tööd väljaspool kodulinna. Sellest ajast alates on ta siin töötanud turvalisuse valdkonnas, kuid pikemalt ta sellel teemal ei peatunud. Olles loominguline inimene otsustas ta, et ta saab ja soovib kaasa aidata loomemajandussektori arengule Narvas. Alates juunist 2020 tegutseb Kreenholmis Jelena juhtimisel kunstistuudio. Jelenal endal on muuseas ka kunstide magistrikraad filminduses ja tema suur unistus on üles ehitada oma filmistuudio Narvas.

 

Lisaks soovile oma ideid ellu viia peab Jelena oma kohuseks toetada Narva loomeinimesi. Ta usub, et nemad on Narva rikkus, sest igas nende loodud kunstiteoses on tunda Narva vaimu, mis on tuttav inimestele, kellel on linnaga lähedased suhted. Teistele on see aga hea võimalus mõista Narva eripära ja ainulaadsust. Jelena usub, et nüüd, rääkides Kreenholmi kultuurikvartali tekkimisest, on vaja rohkem kui kunagi varem loomemajanduse sektorile tähelepanu pöörata. Kreenholmi kunstiruum peab saama ainulaadseks, on Jelena täiesti veendunud.

 

Ettevõtlike naiste kohtumisel tuli jutuks ka sündimuse tase Narvas ning emadepäeva eel panid naised proovile ka oma loovvõimed floristika meistriklassis. EENA Narva naised saatsid sünnitusmaja arstidele kollaste roosidega lillekorvi oma parimate soovidega. Jelenale kingiti EENA traditsioonilised kolm kollast roosi kolme sooviga ja sellega sai ta EENA Narva klubi ametlikuks liikmeks. Jelenale palju õnne ja edu julgete ideede elluviimisel.

 

Teksti kirjutas Irina Bahramova – EENA Narva klubi kommunikatsioonijuht  ja toimetas Mare Timian – EENA Tallinna klubi kommunikatsioonijuht. Fotod – erakogu.

6.05.2021, Narva