EENA Tallinna klubi korraldas ekskursiooni MUBA ehk Tallinna Muusika- ja Balletikooli vastvalminud uude majja 21. novembril.

MUBA on ühiskool, mille moodustavad Tallinna Muusikakeskkool, Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool ja Tallinna Balletikool. MUBA avas uksed 1. septembril sellel sügisel. Koolis on praegu  umbes 670 õpilast, kes saavad õppida nii eelkooli, põhikooli, gümnaasiumi kui ka kutseõppekavade järgi. Huvilisele pakutakse ka jätkuõppe võimalust.

MUBA loodus- ja reaalainete juhtõpetaja Erica Pärt oli meile ekskursioonijuhiks. Uudistasime enam kui tunni jooksul moodsa ja maitseka sisekujundusega MUBA koolimaja klassiruume, tantsu- ja kontserdisaale, kus toimuvad treeningud ja rohkelt õpilaste väiksemaid ja suuremaid kontserte pea igal nädalapäeval.

Koolihoones on ka õpilaskodu, kus on 75 kohta, noorimad elanikud on 5. klassi õpilased, kes on tulnud üle Eesti Tallinnasse õppima. Balletiõpilased on kõige nooremad ja neile on muidugi eriti tähtsal kohal hea tervis ja füüsiline vorm. Just balletiõpilastele on koolimajas sisustatud ka oma pilatese saal koos vajaliku tehnikaga. Sealsamas kõrval on kogu kooliperele ka oma ujula ja saun.

MUBAs on samuti muljetavaldav raamatu- ja noodikogu ning hea hinnaga kohvik-söökla, kus MUBA õpilased ja koolipere söömas käivad. Ka linnarahvale on kohviku uksed avatud õhtupoolsel ajal, kui kõik lapsed on söönud.

Maja on moodne, kuid samas hubane ning sisekujunduses väärtustatakse innovatiivset ja jätkusuutlikku rohelist mõtlemist. Näiteks on koolis kõikjal nn targad valgustid, mis ise sisse ja välja lülituvad, akendel on väljaspool valguse intensiivsusele reageerivad rulood ning klassiruumides on CO2 näidikud, mis annavad märku, kui süsihappegaasi näitaja üle normi tõuseb. Kooli koridorides on sorteritega prügikastid ning seintes on joogivee võtmise kohad.

Ekskursioon pakkus silmailu, jutu- ja mõtlemisainet, EENA naistel oli ekskursioonijuhile ka hulga küsimusi. Saime vastused nii koolisüsteemi, õppekorralduse, sisseastumise ja ka olmet puudutavatele teemadele.

MUBAs toimuvad sageli kontserdid ka linnarahvale, vajaliku info leiab kooli kodulehelt: https://muba.edu.ee/sundmused/. Lisaks toimuvad igal reedel (v.a koolivaheaegadel) kooli õpilaste kontserdid ja esinemised, kuhu on kõik muusikasõbrad alati oodatud.

Suur aitäh, Virve Poom, selle meeleoluka külastuse korraldamise eest! Aitäh kõikidele osalejatele!

Teksti kirjutas Jolan Henriette Koduvere EENA Võru klubist ja toimetas Mare Timian, EENA Tallinna klubi kommunikatsioonijuht

21.november 2022, Tallinn