Sulge menüü

Lugu sellest, kuidas eestimaalasest sai suvitaja

 

EENA Tallinna klubi juurde sündis sel sügisel huvitiim liikmete soovil ja algatusel. Huvitiimi naised käivad koos, et ühiselt osa saada mitmekesisest kultuurielust selle väga erinevates avaldumisvormides.

 

Huvitiimi naiste esimesed kokkusaamised olid septembris. Oktoobrikuine ühine ettevõtmine viis huvitiimi ettevõtlikud naised Arhitektuurimuuseumisse. Koos vaadati näitust „Suvila. Puhkus ja arhitektuur 20.sajandil“. EENA naisi võõrustas näituse kuraator ja arhitektuurimuuseumi direktor Triin Ojari. Näitus räägib Eesti puhke- ja suvilaarhitektuurist alates 1930-ndatest kuni nõukogude aja lõpuni.

 

Näituse kuraator Triin Ojari tegi meile põneva ringkäigu rääkides kus, kuidas ja milliseid puhkeehitisi on Eestis ehitatud ja kuidas nõukogude ajal riik soodustas puhkamist. Aga sedagi,
kuidas arendati ja ehitati asutuste puhkebaase, kämpinguid, asutuste saun-suvilaid, pioneerilaagreid, aianduskooperatiive kui ka inimeste enda isiklikke suvilaid.

 

Kuraatori juttu täiendasid meie naised omaaegsete lugude ja meenutustega puhkamisest pioneerilaagrites, puhkebaasides ja suvilates. Näituse väljapanekuid ja fotosid vaadates oli mõnusat äratundmist taasavastades tuttavaid paiku ja puhkeehitisi, kus omal ajal käidud, kus puhatud ja suvitatud.

 

Aitäh Triin Ojarile kuraatoriekskursiooni ja põneva näituse eest!

 

Artikli kirjutas huvitiimi koordinaator Anne Lindma, fotod tegi klubiliige Virve Poom. Artikli toimetas ja fototöötluse tegi Tallinna Klubi kommunikatsioonijuht Mare Timian.