Noor Naisettevõtja 2019 juhib laste loovuskiirendi projekti VIVISTOP.

 

Noor Naisettevõtja 2019 tiitli pälvinud Mari-Liis Lind võõrustas EENA ettevõtlikke naisi VIVITA Eesti peakontoris Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus 16. oktoobril. Mari-Liis on VIVITA Eesti juht ja produtsent ning ta rääkis meile oma ettevõtjaks saamise ja olemise põneva loo.

 

Mari-Liisil on õigusvaldkonna haridus, kuid põnev ja mitmekülgne karjäär viis ta tehnoloogiamaailma. Et noori naisi IT-ga tuttavaks teha, sündisid tema eestvedamisel algatused Tech Sisters ja Digigirls.

 

Sealt edasi avanes aga võimalus liituda üle-maailmse laste loovuskiirendi projektiga VIVITA International. VIVITA tegutseb paljudes riikides: lisaks Eestile ka Jaapanis, Singapuris, Lõuna-Koreast, Filipiinidel, Leedus ja Ameerika Ühendriikides.

 

VIVITA on rahvusvaheline laste ja noorte loovuskiirendite võrgustik. VIVITAs ei ole õpetajaid ega ametlikku õppeprogrammi. Tegevuste eestvedajateks on lapsed ise ning täiskasvanutel on sel teekonnal toetav ja inspireeriv roll. VIVITA juhid usuvad, et see suurendab laste enesekindlust ja aitab neil kasvada nutikateks, tarkadeks ja vastutustundlikeks maailmamuutjateks.

 

VIVITA tagab insenerigeeniga lastele loomingulise keskkonna ja vahendid ideede arendamiseks ning elluviimiseks; ehitab loominguliste laste ja juhendajate jaoks ülemaailmset kogukonda ning arendab laste loovuse edendamiseks 21. sajandi tööriistu – nii tark- kui riistvara ökosüsteemi.

 

VIVITA tegutseb Eestis juba kolmandat aastat ja selle ajaga on seal osalenud juba 900 last. VIVITA tegutseb oma liikmete jaoks avatud töökojana, kus saab meisterdada, ehitada ja leiutada. VIVITAs käimine on lastele tasuta ning eeldatakse vaid, et laps on ise motiveeritud iseseisvalt tegutsema. VIVITA liikmeks on võimalik saada lastel vanuses 9–15 aastat.

 

Mari-Liis selgitab: “VIVITA on  laste loovuskiirendi ja tegutsetakse põhimõttel, et meil pole ei õpetajaid ega õppekava, vaid lapsed, kes siin käivad saavad iseseisvalt siin olevaid tööriistu, materjale ja seadmeid kasutades oma unistuste projekte ellu viia”.

 

Mari-Liisi lisab, et tema tiimis tegutseb täna täisajaga 9 inimest. Meeskond on kohal lapsi toetamas ja nõustamas küsimustes, mis neil projektide elluviimisel võivad tekkida (nt tehnilised, disainialased, materjalide valikuga seonduvad jms).

 

Soovime Mari-Liisile ja tema tiimile edu, uusi võimalusi ja põnevaid loovuslikke läbimurdeid!

 

Artikli kirjutas EENA noortekogu ja Võru klubi liige Lisanna Elm ning toimetas ja fotod töötles Mare Timian, Tallinna Klubi kommunikatsioonijuht.