Sulge menüü

Marii Väljataga võõrustas kauni lauluga Tallinna klubi huvitiimi hingedepäeva õhtul.

 

Laulmisega alustas Marii 15 aastaselt ning laulmisega jätkas ka oma õpingute ja töötamise kõrvalt välismaal elamise aastatel. Marii on õppinud ajalugu Eestis, Rootsis ja Itaalias ning töötanud sellel alal Itaalias ja Brüsselis Euroopa komisjoni juures. Marii valdab inglise, prantsuse ja itaalia keelt.

 

Marii tuli Eestisse tagasi 2019. aasta suvel ja asus siis laulmisega tegelema juba päris aktiivselt. Marii Väljataga laulab praegu solistina omanimelises trios ja Horre Zeigeri bigbändis.

 

Marii esitas kohtumisõhtul meile kauneid laule, kus olid nii vähemtuntud kui ka kõigile tuttavad hitt-lood. Huvitavas džässilikus võtmes kõlas Mariilt Mahavoki ja Marju Läniku populaarseks lauldud lugu „Karikakar“. Lugu on valitud aasta tagasi ka Eesti sajandi lauluks.

 

Hingepäeva õhtu meeleoludesse sobis imehästi ka Marii lauldud Olav Ehala lugu „Oleviste kiriku torniehitaja naise hällilaul“.

 

Marii on EENA Tallinna klubi liige 2020. aasta suvest. Kohtumisel osalejad tutvustasid Mariile EENA tegemisi, tutvustasime valdkondi, kus me ise igapäevaselt tegeleme. Meenutasime EENA vahvaid ettevõtmisi ja üritusi läbi aastate.

 

Õhtukülalise Marii väga meeldivad laulud, maitsvad koogid, lõhnav piparmünditee, mõnus juturing ja toredad meenutused muutsid selle tuulise hingedepäeva õhtu meeldejäävaks ja väga mõnusaks.

 

Suured tänud, Marii Väljataga, meeleoluka õhtu eest. Aitäh, Virve Poom, korralduse eest ja tänud kõigile kohtumisõhtul osalejatele.

 

Teksti kirjutas EENA Tallinna klubi huvitiimi koordinaator Anne Lindma. Fotod Ave Poom ja EENA Tallinna klubi liige Marika Utkin. Toimetas ja fotod töötles EENA Tallinna Klubi kommunikatsioonijuht Mare Timian.