Merike Kandar: Teen seda, mis paneb hinge helisema ja kingib tänulikkuse

 

Merikese kokkamise ürituse idee algallikaks on tema suur kirg toidumaailma vastu. Kõik see on saanud aga alguse Merikese lapsepõlvest, kust on talle antud ellu teekonnale kaasa sellise põneva sisuga reisikott.

 

Me paljud ju mäletame, et sügaval nõukogude ajal oli toidukaupade valik poodides olematu. Ja ka selle pisku pärast tuli võidelda, järjekordades seista, ka nö letialuseid tutvusi kasutada, kellel oli ja nii edasi.

 

Kodudes valmistati tollel ajal ikka enamasti kõike ise – alates sealihakonservist kuni koduveinini välja. Väikse tüdrukuna ema köögitoimingutes aidates, tundsin nendes tegemistest kuidagi erilist helgust ja rõõmu. Nii kasvas minus vaikselt soov ise teha ja luua ning kirg põneva toidumaailma vastu.

 

Merike on hiidlanna ja ta ütleb „Armastan kala üle kõige“. Merikese isa käis omal ajal ise kalal ja vastavalt aastaajale rikastas tema perekonna toidulauda lest, angerjas, siig, lõhe, tuulehaug, kilu, ahven ja teised tuntud ja hõrgutavad kalad.

 

Tänu võrratult ägedale Eero Kippale , saime EENA kokkamise üritusel nautida külluslikku kalaroogade kokakunsti: lõhe toorjuustukreemiga, täidetud pontšikud, hiidkreveti salat, kohafilee ja suussulav porgandikook isetehtud jäätisega, mis olid koos oivaliselt head.

 

Merike nendib „Hindan lihtsat, kuid kvaliteetset toitu. Seetõttu olen loonud oma ettevõtte Handgurmee OÜ“. Merike lisab, et tema ettevõtte koduleht saab samuti kohe-kohe valmis. Merike toimetab oma ettevõttega väikse tütre kõrvalt. On selge, et aega peab jaguma mõlemale.

 

Merike toob maale ka väiketootjate toidukaupu ja nende puhul ütleb ta „Hindan puhtaid, oma looga maitseid ja lõhnu ning pean tähtsaks ka pakendite taaskasutust“. Merike kinnitab, et ta teeb seda, mis paneb tema hinge helisema, kingib tänulikkuse ja loob tiivad.

 

Täname Eero Olavi Kippat

 

Teksti kirjutas Merike Kandar, fotod tegi Ülo Mängel

Toimetas Mare Timian, Tallinna klubi kommunikatsioonijuht