Pärnu klubi ettevõtlusnädalal

Naised ja ettevõtluse hirmud läbi Pärnu klubi silmade

Pärnu klubi naised võtsid ettevõtlusnädala raames käsile, kõnetasid nii ennast kui teisi olulisel teemal nagu “Naised ja ettevõtluse hirmud”. EENA Pärnu klubi heaks partneriks selle sündmuse korraldamisel oli Pärnumaa Kutsehariduskeskus.

Üritus toimus samal ajal nii Pärnumaa Kutsehariduskeskuse saali kogunenud publikule kui veebiülekandena huvilistele üle Eesti. Oma ettevõtjaks saamise ja kasvamise loo rääkisid Külli Kodasmaa, Inger Lilles-Nestor, Gerlika Ree ja Iti Sipelgas. Pärnu klubi president Katrin Kuntus arutles teemal, miks temast pole veel tänaseks ettevõtjat saanud. Pärnu klubi palvel ühines meiega üle veebi sel ajal Portugalis viibinud EENA Äriklubi president ja elustiiliettevõtja Liina Vettik, kes aitas hirmudele otsa vaadata coaching’u oskusi rakendades.

Ettevõtlusega alustamise hirmude kategoorias toodi välja piisavalt hea äriidee puudumine, ettevõtjate puudumine tutvusringkonnas, finantside puudumine, ettevõtluses vajaminevate oskuste puudumine, haridusliku ettevalmistumise puudumine ja sellest tulenev vähene enesekindlus.

Enamuse oma elust ettevõtja olnud ja mitmes erinevas valdkonnas tegutsenud Gerlika Ree tõi välja, et kui teha asja, mida on maailmas vaja ja mida sa ise hästi oskad ning tunned, siis polegi vaja hirmu tunda. Gerlika peab oluliseks, et hirmudele keskendumise asemel vaadatakse võimalusi, mida ettevõtlus pakub: näiteks hindamatu ja mitmekülge kogemus pluss tulemused, mida palgatöölt ei ole võimalik saada.

Palgatöölt ettevõtlusesse suundunud Iti Sipelgas tõi välja, et hirmud olid tegelikult enne firma loomist ja  kui juba algus tehtud, midagi nii väga peljata ei olnudki. Iti tõi välja, et tänapäeva noortel on rohkem teadmisi ettevõtlusest ja ettevõtlikust õpetatakse ka koolis, varasemalt, näiteks nõukogude ajal sellistest asjadest hariduses ei kõneldud. Viimane ongi põhjus, miks Iti usub, et ettevõtlusesse minek tal omajagu aega võttis ja enne selle sammu astumist tuli rinda pista mitme hirmuga.

Katrin Kuntus tunnistas, et kuigi ta armastab oma tööd üle kõige, siis tunneb ta mõnikord, et tegutseb mugavusstsoonis. Ettevõtluse peale mõeldes tekivad tal aga kohe küsimused: milline on see õige äriidee; kust leida finantse ja kuidas saada hakkama raamatupidamisega? Õnneks kuulub EENAsse väga erineva tausta ja tegevusalaga naisi, seega usub siinkirjutaja, et Katrini küsimustele on võimalik leida vastused ka meie organisatsiooni seest.

Pärnu klubi ettevõtlusnädala vestluspaneel “Naised ja ettevõtluse hirmud”, ei keskendu kaugeltki ainult hirmudele vaid ikka nende ületamisele ja seljatamisele läbi naiste kogemuste,

Pärnu klubi ettevõtlusnädalal
Pärnu klubi ettevõtlusnädalal