EENA Saaremaa klubi inspireerib naisi läbi filmide. Tavaliselt toimub filmiseanss korra kuus, kuid märtsis e naistekuul korraldasime Naised Kinos Festivali, mis koosnes viiest filmist. Meie klubiliige Liis Järvamägi käis kõiki filme vaatamas ja jagab oma kogemust filmifestivalist!

 

 

Otsustasin, et soovin filmifestivalist maksimaalselt osa saada. Ostsin festivali passi ja jäin esmaspäeva ootama. Ma valisin kõik filmid vaadata samal toolil ja see tekitas festivalist väga hubase tunde.

 

Festival algas esmaspäeval ja filme oli nädala jooksul kokku viis. Esimene film oli Barbie ja selle tarbeks olime klubiga organiseerinud ka elusuuruses nukukarbi, kuhu kõik naised said soovil sisse minna ja lasta endast pilti teha.

 

 

Filmi helgusega oli hea naiste nädalat alustada, sest teisipäeva filmiks oli Vaesekesed (Poor things). Ma imetlesin selle mitmekülgsust ja värvilisust.

 

Kolmapäeval näidati eestimaist, lausa Saaremaist filmi Mo mamma, millel oli kohal ka režissöör Eva Mägi ja tema ema, kellest inspireerituna olid loodud filmi peategelased. See film tõstatas palju teemasid eri põlvkondade naiste vahel ning aitas aru saada ema-tütre ja vanaema-laselapse suhetest. Eva rääkis ka filmi loomisest ja mamma mõjust tema režissööri karjäärile.

Pärast filmi jäime ka arutlema nii tolle kui eelmise filmi üle. See ongi selliste ühisvaatamiste võlu, et on rohkem grupi tunne ja on ka julgem nähtust arutada.

 

Neljas festivali film oli 1966. a klassik, Mees ja naine. Mina polnud seda näinud, kuid nautisin huviga tolleaegse kinokunsti tempot, sisu ja nüansse. Ilus film! Soovitan väga.

 

Viies ehk boonusfilm rullus lahti pühapäeval, mil esilinastus Saaremaal Eesti film Biva järve 8 nägu. Kohal oli ka režissöör Marko Raat. Ma olin treilerit mitu korda näinud ja see oli huvi tekitanud. Ma olin väga õnnelik, et filmi vaatama läksin, kuna see oli väga äge segu eesti ja jaapani kultuuridest ja omapäradest. Marko aitas lõpus küsimustele vastamisega ka mõned filmis segaseks jäänud teemad lahti selgitada.

 

Mis aga tekitas filmidest festivali? Thule kinos näidatakse ju filme iga päev! Valisime EENA Saaremaa klubiliikmetega need filmid, et luua nädala jooksul läbilõige naise elust ja rollidest ühiskonnas. Tavapärastele Naised Kinos igakuistele eluloofilmidele oli see just teise nurga alt naistele lähenemine. Ka sisuliselt tekkis mõnus pidulik tunne. Igale filmile sai Thule kinosse sammuda mööda punast kaunist vaipa, mis oli väljas ainult festivali filmide õhtutel. Lisaks sai enne seansse mekkida saaremaiseid ja ka kaugema nurga jooke! See tekitas mõnusa koosolemise ja organiseeritud sündmuse tunde. Aitäh, Liviko, Öun Drinks, Wösel ja IdeaFarm! Igat filmi avas Thule kino juht Kristi Porila tervitussõnade ja huvitavate faktidega filmist. Ägeda lisana oli kahel filmil võimalik vestelda ka režissööriga.

 

Jätkame igakuiste Naised Kinos filmidega iga kuu esimesel kolmapäeval kl 19. Ka siis on tasuta tervitusjook, kino juhi ja EENA Saaremaa klubiliikme Kristi Porila tervitussõnad ning võimalus pärast muljetama jääda. Kõik on oodatud!