NAISED VESTLUSAKNAL on Tallina Klubi naiste algatatud uus formaat, kus mõnusas vestluses hoiame õlatunnet, jagame uudiseid ja lugusid, mõtteid ja ideid.

 

Omavaheline suhtlus on eriti oluline ajal, mil silmast-silma suhtlust on vähe, paljud teevad kaugtööd ja päris kohtumised suuremale ringile on piiratud. Tule vestlusaknale oma lemmik kohvikruusi või teetassiga ja teeme olemise mõnusaks!

 

Esimene virtuaalne NAISED VESTLUSAKNAL sai teoks 28. jaanuari õhtul. Martiina tegi meile kokkuvõtte EENA Tallinna klubi liikmete küsitlusest ja rääkisime oma klubi üritustest, mis on tulemas lähikuudel.

 

Siiri rääkis EENA roheprojekti “Roheline ja hooliv maailm” arengutest nii rahvusvahelises ulatuses kui ka EENA enda algatustest – tegevused hoogsalt käima läinud, tiimid on koos, kogutakse ideid ja tehakse plaane.

 

EENA alustab e-seminaride sarjaga, kus selgitame inimestele igapäevaste tarbimisvalikute olulisust ja tagamaid, kõneleme valehäbita ja ausalt kriitilistel päevakajalistel keskkonnateemadel nagu rohepesu, Eesti mets, kliimamuutused ja süsinikujalajälg, mille igaüks meist planeedile jätab. Algatuse raames plaanime ka roheettevõtete külastusi kohe, kui olud lubavad.

 

11.02 toimub esimene vebinar, kus kõneleb Aveliina Helm – bioloogiaprofessor ja Eestimaa Looduse Fondi nõukogu esinaine globaalsete muutuste mõjust Eesti elule, looduskeskkonnale ja inimestele.

 

Reet Laja, EENA asutajaliige, rääkis Valgevene naiste abistamiseks läbiviidud Eesti-Valgevene projektist eelmisel aastal. Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus (ENUT) tegi arengukoostöö ümarlauale ettepaneku teha taastumisprogrammi Valgevene naistele, keda nende enda riigi võimud represseerivad. Eesti riigi ja välisministeeriumi koostöös toodi 15 valgevenelannat Pärnusse taastuma ja puhkama.

 

Anne Lindma, Tallinna Klubi Huvitiimi koordineerija, rääkis EENA ajaloost: klubide loomisest ja presidentidest läbi aegade seoses EENA 30. sünnipäeva ettevalmistustega 2022.aasta sügisel.

 

Naised Vestlusaknal toimub kord kuus, igakordsete uute uudiste, lugude ja teemadega. Aitäh kõigile korraldajatele ja osalejatele! Kohtume taas kuu aja pärast.

 

Tekst: Mare Timian, Tallinna Klubi kommunikatsioonijuht