Märts on naistekuu. Ja nii see juhtuski, et Narva naisteklubi EENA tähistas 8. märtsi veidi hiljem – 21. märtsil inspiratsiooniõhtuga naistele…. ja mitte ainult naistele… 

Sündmus toimus äsja avatud Narva Eesti Gümnaasiumis. Väärib märkimist, et sündmusel osales rekordarv inimesi – 47 – mis näitab külaliste väga suurt huvi õhtu teemade vastu.

Kohtumise peaesinejaks oli ainulaadne Kirsti Narinen, Soome suursaadik Eestis aastatel 2014–2018, kes tunneb Narvat väga hästi alates 1996. aastast. Praegu on ta Soome suursaadik Gruusias, Aserbaidžaanis ja Armeenias. Kirsti on naisjuhiks saamisel käinud pika tee, ta jagas seda oma loos. 

Naiste juhtimise teemalisel paneeldiskussioonis osalesid Soome Instituudi direktor Hannele Valkeeniemi, Narva Eesti Gümnaasiumi direktor Irene Käosaar, Larisa Shabunova, Fortaco Eestonia peadirektor, Narva Aastate Naine, Ljubov Fomina, Narva Naisteklubi asutaja, Narva Aasta Naine 2023, Anna Farafonova, Eesti Keele Maja direktor, Narva Aasta Naine 2022, Maria Smorževskihh-Smirnova, Narva Muuseumi direktor, Narva Aasta Naine 2021.

Mis olid need inspireerivad teemad? Kuidas naiste juhtimine erineb meeste juhtimisest, mis mõjutab naisjuhi kujunemist, kuidas vastu pidada eluraskustele ja tulla toime elu väljakutsetega, mis inspireerib otsima uusi ideid ja mis aitab leida eesmärgi ja meeskonna, et see igas vanuses ellu viia. Ja muidugi paljastasid nad saladusi, kuidas naisjuht saab säilitada naiselikkust, ilu ja meelerahu, leida tasakaalu köögi ja karjääri vahel!

Õhtu viimases osas, mitteametliku suhtluse ajal, süttisid koosolekul osalejate ja külaliste silmad ning oli selge, et kõik vestlused olid õhtu helgete mõtete ümber, Kirsti kõne tsitaatidest ja  kõnelejate elukogemusest.  Ja see pikendas sündmust veel ühe tunni võrra. Inspiratsioon töötas! Lisaks inspireerisid toreda saatejuhi Karina Küppase improvisatsioon, Rafaeli muusikaline tervitus, õhtust osavõtjate omavaheline suhtlus ja muidugi maitsvad suupisted kohvikust Alex Kohvik! 

Sündmuse idee autoriks oli meie klubi liige ja Narva Aastate naine Larisa Šabunova. Ja idee viis ellu Narva klubi ärinaiste meeskond! Kõik, mis oli planeeritud, sai tehtud! Selliste sündmustega muudame ennast ja ümbritsevat maailma paremaks!

Tekst: Larissa Shabunova, Narva klubi

Narva klubi inspiratsiooniõhtu