Sulge menüü

Taas valiti Narva aasta naine

 

EENA Narva klubi tähistas 27. novembril EENA 29. aastapäeva ning tervitas edukaid Narva naisi klassikalise muusika kontserdi ja küünalde süütamise tseremooniaga Narva Linnuse Rüütli saalis.

Keskaegses saalis kõlas narvalanna Elena Kolomiytseva suurejooneline sopran, kes on klassikalise vene laulu parim esindaja Eestis. Selle meeloluka üritusega taastasid Narva naised kauni traditsiooni – Narva Aasta Naise valimine, mis oli au sees ka aastatel 1997-2004.

Üritusele olid palutud osalema kõik Narva Aasta Naise tiitli pälvinud naised: Galina Šustrova (1997), Katri Raik (2000) ja Jelena Vassiljeva (2004).

Narva Aasta Naise konkursile esitatud seitsme kandidaadi seast valiti lõppvooru välja kolm edukat Narva naist. Nendeks olid Maria Smorževskihh-Smirnova, Narva muuseumi direktor; Natalia Umarova, Narva sotsiaalkeskuse „Lapsele oma kodu“ juhataja ning Anastassia Gorškova, Narva Haigla õde.

Narva Aasta Naise väärika tiitli saajaks kuulutati Narva muuseumi direktor Maria Smorževskihh-Smirnova.

Vaatamata oma võluvale ja naiselikult haprale loomusele on ta väga julge: julge professionaalina, julge juhina, julge inimesena. Alates oma tööalase karjääri algusest Narva muuseumis veebruaris 2021.a  on ta teinud otsustavaid samme uute ja kaasaegsete loovlahenduste poole. Tänu talle on muuseum kogu oma rikkaliku ajaloo- ja kultuuripärandiga iga päevaga muutumas aina avatumaks narvakatele, Eestile ja maailmale laiemalt.

Selle ürituse raames anti üle ka tiitel Narva kultuuridiplomaat 2021, mille pälvis Irene Käosaar.

Irene tööd ja tegevust hindavad väga Narva klubi liikmed ning nad esitasid tema kandidatuuri ka Eesti Aasta Naine 2021 konkursile.

Sel aastal jõudis Integratsiooni Sihtasutus Irene Käosaare juhtimisel uue olulise ürituse läbiviimiseni – 20.augustil toimus Narvas Eesti 30. taasiseseisvumise sünnipäevale pühendatud kooslaulmispidu „Sõida tasa üle silla“.

See oli ülimalt tähtis sündmus nii Narvale kui ka Eestile tervikuna näitamaks, et Narva on Eesti oluline ja lahutamatu osa.

Narva eenalannad toetasid heategevuslikku ettevõtmist „Täname meedikuid“, mille algatas Ida-Virumaa turismiklaster.

Narva EENA klubi liikme Jelena Pazilina perekond andis Narva Haigla naistekliinikumile üle tikitud pildi „Tulbid“ (autor N. Burjakova). Tänati ka ürituse sponsoreid: EENA Narva klubi, MeiTan Narva, WellDone Art Studio, EKENDIA GARDEN, Belolipetskije töökoda, Astri Planetaarium, Astri Narva, Lazerzone Center.

Samuti tänati ka meedia esindajaid, kes panid sündmusele õla alla: ERR Raadio 4, Narva FM, Narvskaja Gazeta, Narva Reporter ning Ida Repost ajakirjanikud.

Õhtusöök restoranis „Rondeel“ meeldivas õhkkonnas ning kaunis tort olid erakordse ja meeldiva päeva ilusaks lõpetuseks. EENA Narva klubi president tänas ürituse peakorraldajaid Jelena Pazilinat ja Sofja Homjakovat, kes said selle kordaminekuga ka EENA klubi täieõiguslikeks liikmeteks.

Narva võib olla väga uhke oma väärikate ja ettevõtlike naiste üle!

Artikli autorid: EENA Narva klubi naised Jelena Pazilina ja Irina Bahramova, toimetas EENA Tallinna klubi kommunikatsioonijuht Mare Timian.

10.12.2021, Narva

EENA Narva klubi naised

Narva aasta naine 2021 Maria Smorževskihh-Smirnova

EENA Narva klubi president (keskel) ja klubikaaslased