Sulge menüü

Pärnu klubi prügikorjamis tiim Jaansoni rajal

Selgi aastal otsustasid Pärnu EENA klubi liikmed ülemaailmse Maa päeva tähistamiseks ühiselt miskit ette võtta. Eelmisel aastal sai istutatud 8 põõsast, mis loodetavasti kasvatavad vilju mitmetel järgnevatel aastatel. Seekord otsustasime minna ühiselt prügi korjama. Kõige keerulisemaks osutus koha valimine, sest ilmselgelt pole võimalik kogu maad ega ka Pärnu linna ühe päevaga puhtaks teha. Kadrini luurejooksuringil selgus, et hädasti oleks meie panust vaja rakendada Pärnu suurepärase Jaansoni raja äärde. Mõeldud, tehtud!

5 pärnakast eenalannat koos oma laste ja koeraga asusid usinasti prügi korjama. See mida kõike leidsime, ei hakka vast üles loetlema, kuid mõned ekstreemsemad leiud tasuks siinkohal siiski ära mainida. Näiteks leidsime ühe imeilusa kroomitud kraani ja ühe kohvri koos paari saabaste ja botastega ning ühe kaablipooli. Samuti ei puudunud leidude hulgast kaasaega tähistavad ühekordsed maskid ja mokatubaka karbid, mis olid hoolimatult loodusesse pillutud. Konid ja kile on vist nii normaalne nähtus looduses, et seda leidus ikka igal sammul.

Ega see aktsioon jäänud märkamata mööduvatele linnakodanikelegi – mõni küll vaatas meid hämminguga, kuid jagus neidki, kes meile selle eest aitäh ütlesid. SunCity esindaja tuli meilt aru pärima, et miks me seda kõike teeme. Meie Pärnu klubi president Katrin, kes igast aktsioonist alati osa võtab, rääkis siis meie klubist ja Maa päevast ning juba pea aasta väldanud ürituste sarjast “Naised ettevõtlusest – roheline ja hooliv maailm”. SunCity esindaja ütles, et enne turismihooaja algust on neil sama aktsioon plaanis ja nad olid väga tänulikud meie panusele.

Kui me kõik ühiselt kasvõi pisikese panuse anname, saame selle maa puhtamaks! Meie klubi üleskutse kõigile lugejatele on: järgmine kord jalutama minnes võta väike prügikott ühes, et enda või mõne hooletu kaaslinnlase olmeprügi ikka selleks ette nähtud prügikonteinerisse jõuaks. Kui me kõik rohkem hoolime, saab maailm kindlasti rohelisemaks.

 

Maa päeva tähistatakse ülemaailmselt 22.aprillil, Pärnu klubi aktsioon leidis aset 18. aprillil 2022.

Teksti kirjutas: Riina Tomast

Pärnu klubi naised "saagiga"