Pärnu klubi külastas kodurestot ja vaatas sajandi suurteost

Märts on Pärnu klubile tegus kuu olnud. Enne veel, kui kätte jõudis kuu keskpaik, olid pärnakad jõudnud käia meeleolukal tee-endale-ise-õhtusöök kokkamisõhtul ettevõtliku ja särtsaka naise elutoas ning kohtuda “Tõe ja õiguse” peategelast kehastava Priit Loogiga nii silmast silma kui kinolina vahendusel.

Märtsi alguses võõrustas meid Pärnus tegutseva uue kodurestorani Kirss Toidul perenaine Evely Kasemaa-Lilleste, kelle õpetuste järgi valmis nii crème brûlée (eestipäraselt brüleekreem), kui ka isetehtud majonees. Nii kaua kui tervisliku burgeri vahele minev röstbeef ahjus küpses, rääkis perenaine, kuidas ta koos emaga oma elutoas võõrastele söögi serveerimise ideeni jõudis. Suveks kolib koduresto koos koka ja elutoaga suvemajja Saaremaale, kust sügisel taas Pärnusse naastakse.

Märtsi keskpaigas kogunesime klubikaaslaste ja sõpradega Endla teatris, et vaadata “Tõe ja õiguse” peategelast kehastava Priit Loogi koduteatris suurteos oma silmaga ära. Priidule oli filmi eel ka sõna antud ning talle omase huumorimeelega vürtsitatult kõneles näitleja võtete keerulisematest, põnevamatest ja huvitavamatest kohtadest. Meelsasti jagas ta vaatajatele ka soovitusi, millele filmis tähelepanu pöörata. Näiteks on filmis väga olulisel kohal grimeerijate töö, kuna vaadeldava 25aastase perioodi vältel kehastavad tegelasi kogu aeg samad näitlejad. Et Eesti grimeerijaid parimal viisil ette valmistada, telliti neid koolitama oma ala maailma tipud.