Pärnu klubi liige Kadrin Karner tänamas Külli Kodasmaad ja Redwell Estoniat huvitava õhtu eest.

Külas Külli Kodasmaa ettevõttel Redwell Eesti

 Pärnu ettevõtlikud tegid tutvust targa küttetehnoloogiaga

Aastaajale kohastel, külmast krõbedatel talveõhtutel tahaks lasta endale kohe mõnusalt pehmeid soojapaisid teha. Ja kus mujal neid siis veel põnevamal ja uudsemal moel teha saakski, kui mitte Redwell Eesti kontoris. Sestap seadsime EENA Pärnu klubi naisperega sammud klubikaaslase Külli Pärnus tegutsevasse kontorisse, mis on ühtlasi ka showroom, kus neid kütkestavaid küttelahendusi katsuda ja kaeda saab.

Alustuseks demonstreeris Külli veenvalt seda, et temas peituvatel oskustel, tegutsemisvõimel ja –tahtel pole piire, sest mingi ime läbi oli tõsise tööpäeva lõpuks meid tervitamas tõeliselt maitsev ja külluslik lauake hea ning paremaga. See oli nagu ootamatu sattumine 24.veebruari puhuks peetavale vastuvõtule, kus serveeritud kokanduslikud šedöövrid sobisid küll sedavõrd hästi, et pähe supsas mõttealge, et tahaks end igapäevaselt hakata siit Külli kontorist läbi sõidutama, kui pikk ja väsitav tööpäev seljataga. Tõepoolest oli oht, et sõrmedki saavad söömaroaks, kuna see kõik oli niivõrd sõrmilimpsimapanevalt suupärane.

Külli kohta võiks tõesti öelda, et kokk-kondiiter-keevitaja. Ja seda ikka kõige paremas mõttes, sest see südikas farmatseudihariduse ja pikaaegse töökogemusega, ettevõtlus ja projektijuhtimise tudeng, kes on muuhulgas suurepärane kokk ning võõrustaja, jõudis 2016. aastal koos kaasaga asutada Redwell Eesti rakukese, mis on tänaseks päevaks koduseinte vahelt oma kontoriruumidessegi kolinud. Põrandast laeni, nagu ütleb nende ärinimi, vihjab sellele, et need tõhusad ja targad infrapunaküttekehad sobivad soojatootmiseks paigaldada nii põrandale, seintele, kui ka lakke. Austrias loodud Redwelli brändi tootevalik on tõeliselt mitmekülgne, pakkudes lahendusi igale maitsele.

Kui minu lapsepõlvekodus tähendas kütmine pigem tüütut ja raskemapoolset tegevust, sest söekatel, määriv katlakamber ning sõnakuulmatu süsi ise, mis labidalt pidevalt maha pudenes, ei olnud midagi šikki ega peent, naiselikust liigutusest rääkimata. Ometi oli see kütmiserõõm meil sageli just naisperele osaks saav tegevus. Tol ammusel ajal ei osanud taolistest funktsionaalsetest ja soovi korral ka dekoratiivsetest küttelahendustest unistadagi. Meie siin vähemasti mitte, küll aga mõistis neist unistada ja neid välja mõelda üks Austria härra, kes esimesi prototüüpe oma kodu garaažis leiutas ja valmis tegi. Meie külaliskamp tunnistas nähtud tootelahendused igatahes innovaatilisteks ja küllap mõtlesime kõik neile sobivaile kohtadele, kuhu oma kodudes neid kütteelemendiga peegleid, laevalgusteid või endale meelepärase disainiga seinapilte paigaldada passiks. Igal juhul soovime Redwell Eestile pikka iga ning Küllile jätkuvalt innukust ja oskusi ära tunda ning realiseerida kõiki oma ettevõtet arendavaid võimalusi.

No ja kui üks tegus naishing on ikkagi sedavõrd osav ja ettevõtliku meelelaadiga, siis miks mitte värvata teda ka juba klubi juhatusse Mõeldud – tehtud. See otsus sündis üksmeelselt siiski juba enne seda, kui Külli kõigi oma põnevate tegemiste osas meid valgustada jõudis.

Tekst: Inger Lilles-Nestor

(vasakult) Pärnu klubi juhatuse liige Nele Münter-Trušin, klubi president Katrin Kuntus ja teine juhatuse liige Külli Kodasmaa

Pärnu klubi president ja juhatus