EENA Pootsi mõisas
Tort Pootsi mõisas

Pootsi mõis võõrustas eenalannasid õhtusöögi ja veinidega

Aastakoosoleku eelõhtul kogunesid EENA naised Pärnumaal Pootsi mõisas, et tutvuda kohaliku mõisapärli ja seal toodetavate veinidega.

Pootsi mõis on Poola võimu ajal 16. sajandi teisel poolel rajatud rüütlimõis. Järgnevate sajandite jooksul oli mõis mitmete omanike käes. Aastatel 1962 kuni 1997 tegutses mõisa peahoone Pootsi põhikool, hiljem peeti mõisa valitsejatemajas algkooli, mis tänaseks on suletud.

Praegu tegutseb mõisas endine korvpallur Marko Põldsam ja tema abikaasa Anneli, kes mõisa võlvkeldris Eestimaiseid marjaveine toodavad. Marko juhtiski EENA naistele korraldatud mõisatuuri, võõrustas õhtusöögil ja rääkis lugusid nii veinidest kui mõisa ajaloost.

Kuna EENA on kasvav organisatsioon otsustasid Pärnu klubi liikmed just klubide uusi eenalannasid silmas pidades korraldada tutvumisringi. Menukaks osutunud miniülesastumiste käigus kuulsime vahvaid meenutusi organisatsiooni algusaastatest, vahvaid lugusid liikmeks saamisest ja EENAsse astumisest. Kõlama jäid äratundmisrõõmu pakkuvad inspireerivad põhjendused sellest, miks meie liikmed EENAsse kuuluda tahavad ja millised on nende ambitsioonid seoses organisatsiooniga.

Marko üllatas õhtusöögile saabunuid ka Kihnu juurtega meeskondiitri valmistatud ülimaistva tordiga, mille söömise järel tegime tutvust line-tantsuga. Tantsusamme õpetama oli Pärnu klubi kutsunud line-tantsu õpetaja ja Eestisse tooja, maailmameistri ja Pärnu Aasta naise Kaie Segeri, kelle sõnul sobib Ameerikast pärit universaalne tantsustiil absoluutselt kõigile sõltumata vanusest ja tantsimisoskusest.

Meeleoluka õhtu lõpetas viiekilomeetrine jalutuskäik ööbimiskohta Maria talus. Valgel suveõhtul kujunes jalutuskäigust meeldiv võimalus nautida looduse lõhu, saada omavahel veelgi paremini tuttavaks ja noppida linna kaasavõtmiseks mõned kevad-suvised lilleõied.