Sulge menüü
aasta naine 2017, nominendid ja anu

Aasta naine 2018 ja aasta noor naisettevõtja 2018 selguvad homme

Reedel, 2. novembril annab Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon (EENA) 26. korda välja tiitli aasta naine 2018 ning kuulutab välja aasta noore naisettevõtja 2018.

EENA kutsus kõiki organisatsioone, ettevõtteid ja üksikisikuid üles esitama aasta naise ning aasta noore naisettevõtja kandidaate. Aasta naise valimisega soovib EENA esile tõsta naisi, kes on silma paistnud nii ametialaselt kui ka ühiskondlikul tasandil ning rõhutada nende panuse olulisust.

“On suur rõõm, et aasta naise valimine läheb aasta aastalt üha raskemaks, kuna suurepäraseid ja tegusaid naisi, keda sellele tiitlile esitatakse, on üha rohkem,” sõnas EENA president Ester Eomois ja lisas, et see on ka põhjus, miks seekord otsustati kolme nominendi asemel nelja kasuks.

Ettepanekute põhjal valis EENA juhatus seekord välja neli tähelepanuväärset aasta naise 2018 nominenti, kelleks on:

Eva Truuverk – kodanikualgatuse suurima globaalse liikumise Teeme Ära eestvedaja.Selle aasta septembris puhastati tema tiimi juhtimisel 144 riiki ja maailmakoristamise päevast võttis osa 13 miljonit inimest.

Sirje Helme – tunnustatud kunstiajaloolane ja Eesti Kunstimuuseumi direktor, kelle algatusel tutvustati Eesti kunstnikke kolme näitusega maailma mainekastes muuseumides. Lisaks Eesti kunsti tutvustamisele maailmas on ta äsja ilmunud “Eesti kunstiajaloo” 6. köite I ja II osa üks autoreist ning Eesti Vabariigi 100 juubeliaasta puhul ilmus tal raamat “101 Eesti kunstiteost”.

Moonika Siimets – Eesti Vabariigi 100 juubeliaasta puhul valminud paljukiidetud mängufilmi “Seltsimees laps” stsenarist ja re˛issöör.

Karin Rask – lasteriiete brändi Kalamaja printsess looja, kellel valmis 2017. aasta lõpus ka esimene naisteriiete kollektsioon. Riiete tootmiseks kasutatakse upcycled-materjale ja tema looming esindab nii-öelda aeglast moodi.

Aasta naine 2018 ja aasta noor naisettevõtja 2018 kuulutatakse välja reedel, 2. novembril Tallinna Õpetajate Majas kell 19 EENA 26. sünnipäeva galaõhtul.

Lisateave:
Ester Eomois, EENA president
tel +372 5649 1188, ester.eomois@ebs.ee

Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon (EENA) kuulub rahvusvahelisse äri- ja ametinaiste organisatsiooni BPW International – Business and Professional Women International. EENA loodi 1992. aastaleesmärgiga aidata kaasa oma erialal pädevate, ettevõtlike naiste ja naisjuhtide omavaheliste kontaktide loomisele, ideede ja arvamuste vahetamisele ja ühiste tegevuskavade elluviimisele ning klubilise tegevuse traditsioonide säilitamisele. Aasta naise tiitlit annab EENA välja igal aastal alates 1993. aastast.