Pärnu klubi raamatuarutelu

Raamatuarutelu viis pärnakad liivaluidetele

Juuni keskel kohtus Pärnu klubi juba traditsiooniks saanud raamatuaruteluks. Seekord olime ühiseks lugemiseks valinud Äriklubi liikme Signe Ventseli ja Kristi Jõeorgi kirjutatud ja kogutud inspireerivad Eesti naiste lood ehk raamatu “Julgus luua muutust!”

Püüdsime igaüks valida raamatust välja just meid enim kõnetanud naiste lood, kuigi lihtne see ei olnudki, sest innustavaid lugusid on raamatus nii palju. Siiski oli põnev kogeda ja kuulda, et igat ühte meist puudutas enim just erineva naise lugu. Tõdesime, et on imeline, kui palju ägedaid ja tugevaid naisi elab meie keskel, kellest me varem midagi ei teadnud. Tänu raamatule oskame edasipidigi nende tegemistel silma peal hoida.

Jõudsime raamatu üle mõitiskledes mitmele olulisele järeldusele: et kindlasti soovitame seda ka teistele naistele ja oma tütardele (kes praegu, kes tulevikus) ning kuna suvised tegemised polnud lasknud meil kellelgi lugemisega veel päris lõpuni jõuda, siis kinnitasid kõik, et arutelu järel lugemine ei katke, sest soovime kõikide naiste lood kuni viimseni läbi lugeda. Parem hilja kui mitte kunagi! Otsustasime ka naiste raamatusoovitustest koostada oma klubi liikmete jaoks nimekirja, kust igaüks eraldi ja mõnikord kõik koos, kirjasõnaavastusi teha saame.

Valisime seekord oma võõrustajaks Pärnu rannaliival asuva kokteilibaari Väike Kuuba, mis osutus populaarseks nii suurte kui väikeste seas, sekka neljajalgseidki, kellele baaritöötajad sobilikku keelekastet serveerisid.

Raamatuarutelust võttis osa ka Kadrini peaaegu kolmene tütar Johanna, kes küll enamuse ajast mööda liivaluiteid rõõmsalt ringi rullis, kuid oma lemmikraamat on temalgi olemas. Teda kõnetab praegu enim “Lotte reis lõunamaale” ja oma lemmikust ei ole ta nõus loobuma, mistõttu on raamat juba neljandal järjestikusel lugemisringil. Võimalik, et tuleb enne veel viieski ring, kui saab uute teosteni liikuda.

Pärnu klubi raamatuarutelu