Rannamõisa klubi kohtus ettevõtliku klaasivõluriga

Sõbrapäeva eelõhtul sai Rannamõisa klubi kokku Qpeale klaasistuudios, et avastada klaasikunsti maagiline maailm. Alustuseks ladusime värvilise klaastahvli tükkidest kokku soovitud „pildi“, mis läks seejärel klaasiahju aeglaselt sulama, et lõpptulemusena väikeseks vaagnaks muutuda. Seejärel proovisime kätt klaasisulatusega elaval tulel. Kasutasime pulgakujulist klaasi, mis meenutas värvilisi kõrsikuid. Töö tulemusena valmisid klaasimaagilised pärlid, millest sünnivad kas järjehoidjad või võtmehoidjad. Klaasi sulatamine nõudis juba tõsist keskendumist ja koordinatsiooni!

Koos Rannamõisa klubi naistega sai õhtu jooksul käe „klaasiseks“ ka BPW president Merle. Töötuba juhendasid Kiili Kunstide kooli kunstiõpetaja Salomé Laev ja klaasistuudio Qpeale OÜ omanik Kaire Lehtsaar. Ettevõtlik naine vahetas juuravaldkonna kunstimaailma vastu ning alustas aastal 2018 oma klaasistuudioga. Kiili vallamaja keldrikorrusele saadi korralikud remonditud ruumid ja Leader-programmi toel osteti klaasisulatusahi. Meeleldi tutvustas ta meile oma ruume ja erinevateks loometöödeks vajalikke vahendeid.  Kokkuvõtteks veetsime põneva õhtu – klaasitöötlemine oli enamikule täiesti uutmoodi kogemus ning klaasistuudio perenaine Kaire inspireeriv kunstnik-ettevõtja.

Põnevust aga jätkub veel kauemaks. Kuna taldrikud peavad läbima mitu sulatusahju “kuuri”, siis valmis taldrikuid näeme alles mõne nädala pärast.

 

Tekst: Ülle Soosaar, Rannamõisa klubi 

Qpeale klaasistuudio: Qpeale stuudio