Sulge menüü

Toitumine tulenevalt naise elukaarest

Kevad on traditsiooniline tervisele tähelepanu pööramise aeg. Meie fookus on naise tervisel ja sellest johtuvalt kutsusime seekord külalisesinejaks pikaajalise kogemusega toitumisnõustaja Elle Kalamägi.

Kolmapäeval, 17. aprillil kogunesid BPW Rannamõisa klubi liikmed Tallinna äärelinna, väiksesse ja hubasesse pererestorani Linnuküla, et seal kohtuda Ida-Tallinna Keskhaigla dieedi- ja toitumisnõustaja Elle Kalamäega.

Esmalt tutvustasime kombe kohaselt külalisele BPW klubi, selle tegevusi ja väärtuseid. Seejärel anti sõna külalisele, kes toitumise teemat käsitles hoopis uudselt: naise elukaarest lähtuvalt.

Elle Kalamägi on meditsiinilise kõrgharidusega, pikaaegse haiglas töötamise kogemusega toitumisterapeut ja toitumisnõustaja. Ravitoitlustuse ja ravidieetide arendamine on suur osa tema tööst. Ta esineb tihti nii konverentsidel, seminaridel, raadios, teles ja trükimeedias. Elle suur pluss on holistiline inimkäsitlus kuna tema juurde jõuavad tihti patsiendid viimases hädas. Seetõttu tuleb nõustamisel ühendada teadmised nii meditsiinist, biomeditsiinist kui psühholoogiast.

Kaugelt üle tunniajasest esitlusest rohkete küsimuste ja vastustega jäid kõlama järgmised mõtted: “Kõht on inimese teine aju.”, “Toitumisega seotud probleemide peiteaeg on kuni 10 aastat.”, “Tihti on probleemid varjatud. Seetõttu on mõistlik paari nädala jooksul üles kirjutada kõik, mida suhu paned, et selle põhjal hakata analüüsima oma toitumist.”, “Olulisem sellest, mida sööd, on hoopiski toitainete tasakaal.”

Lisaks soovitas toitumisnõustaja kõigile klubiliikmetele jagada Tervise Arengu instituudi poolt koostatud infolehte, kus on ära toodud tegelik ja soovituslik toitumispüramiid. Lugemismaterjalina võiks aga läbi lugeda Mihkel Zilmeri “Normaalne söömine”.

“Muutes oma igapäevast toitumist ja elustiili, on võimalik leida lahendusi paljudele olemasolevatele terviseprobleemidele parandades seeläbi oluliselt oma enesetunnet ja elukvaliteeti,” ütles Elle Kalamägi.

Kohtumine oli kokkutulnuile informatiivne ja huvipakkuv. Kindlasti oleks juttu jätkunud kauemakski, kuid mõtteainet oma toitumise üle jäi vaat, et aasta jagu. Igatahes on BPW Rannamõisa klubi liikmed teemast jätkuvalt innustunud ning peatselt on oodata ka uusi kohtumisi naise tervise teemal.

Koostas: Merli Lindberg