Narva rohe-töötuba 2022

Rohe-ettevõtluse töötuba-seminar tõi kokku Narva ettevõtlikud naised 

Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni – EENA nais-ettevõtjatele suunatud programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ raames toimuvad roheettevõtluse töötoad-seminarid üle Eesti. 12. veebruaril jõudis rohetöötuba-seminar Ida-Virumaale, kus sealsed ärksad ja ettevõtlikud EENA naised korraldasid rohetöötoa Narva ettevõtlikele naistele. Kohtumispaik oli Narva Muuseumi hubane restoran Rondeel.

Rohe-ettvõtluse seminaril osalesid aktiivsed naised, kellel on oma ettevõte ja kes soovivad oma teenuseid või tooteid kujundada keskkonnasõbralikumaks. Osalesid ka need naisi, kes alles plaanivad oma ettevõtet luua ja unistavad eduka äriidee väljatöötamisest.

Narva rohe-töötoas osales ligi 25 naist, kes kõik näitasid üles huvi ja avatust uute teadmiste saamiseks. Naised jagunesid kohe töötoa alguses laudkondadesse ning nii moodustus neli edutiimi. Ühe edutiimis töökeel oli eesti keel, teistel vene keel. Iga edutiim sai endale juhi EENA Narva klubi liikmete hulgast. Edutiimid alustasid oma äriideede arendamist või väljatöötamist sealsamas rohe-seminaril ning nad kõik tegutsevad kuni rohe-programmi lõpuni.

Rohelisest ettevõtlusest jagasid Narva rohe-töötoas oma teadmisi ja praktilist nõu Tallinna Kaubamaja Grupi jätkusuutlikkuse koordinaator Erika Pihl ja keskkonnabioloog Helen Orav-Kotta. Rohekommunikatsiooni teadmisi andis edasi Siiri Tiivits-Puttonen, kes on programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ idee autor ja projektijuht. Edutiimide loomist juhendas ja koordineeris EENA Tartu klubi liige Riina Piigli.

Video vahendusel jagasid osalejatele oma praktilisi kogemusi keskkonnateemadest huvitatud ja roheettevõtlust edendavad  ärinaised: Katarina Papp (RingKarp), Karin Rask (Karin Rask Design), Pille Lengi (Tilk! Bio), Mayri Tiido (Material Flow), Iti Aavik ja Kadri Viirand (Villapai) ning Ann Runnel (Reverse Resources, Noor Ettevõtja 2018). Osalejatele jagati ka rohe-temaatilisi koolitusmaterjale.

EENA Narva klubi oli kutsunud oma kogemusi jagama Narva muuseumi müügijuhi Natalia Vovdenko. Oma säravas ja inspireerivas ettekandes rääkis Natalia, kuidas restoran Rondeel on juba mitu aastat oma ettevõtmist keskkonnasõbralikumaks kujundanud.

Restoran Rondeel on jõudnud Põhja- ja Baltimaade toidukohti hindavasse White Guide’i restoranigiidi nii 2018., 2019., 2020. kui ka 2021. aastal. Tänavu on juba viies kord olla selles auväärses seltskonnas.

 

Järgmine „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ praktiline roheettevõtluse töötuba toimub 5.märtsil  2022 Tallinnas. Töötuppa saab registreerida  siit!

Naisettevõtjatele suunatud programm „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ on alguse saanud EENA Tallinna klubi eestvedamisel loodud samanimelisest üleeuroopalisest liikumisest, mis koondab endas rahvusvahelise ettevõtlike naiste võrgustiku. Programmi toetab Coca-Cola Fond. Partnerid on Estonian Business School, Ekspress Meedia, Startup Estonia ja Junior Achievement Eesti.

Aitäh kõigile, kes sellel rohe-töötuba-seminaril osalesid ja kaasa elasid!

20.02.2022, Narva

Tekst: Irina Bahramova, EENA Narva klubi kommunikatsioonijuht; toimetas Mare Timian, EENA Tallinna klubi kommunikatsioonijuht.

Rohe-ettevõtluse töötuba restoranis Rondeel

Rondeel1
Rondeel2