Selle aasta viimane roheideede töötuba toimus Saaremaa klubi kutsel Kuressaares Saaremaa Veskis. 

 

Eeltööd sai uues EENA klubis ettevalmistamisega kõvasti tehtud. Sündmust tutvustavad plakatid said üles pandud nii paberkandjatel üle Saaremaa kui ka Kuressaare elektroonilistele ekraanidele, info saadeti koolidesse ja ettevõtetesse ning suur osa info levitamisel oli ka sotsiaalmeedial. Saaremaa EENA klubist sai lugeda ka 10.10 paberlehest ning digiväljaandest ja 03.11 käisid Saaremaa EENA klubi liikmed Liis Järvamägi ja Grete Pastak koos programmi idee autori ja eestvedaja Siiri Tiivits-Puttoneniga Kadi Raadios antud teemal vestlemas. Saadet saad järgi kuulata https://kadi.ee/jarelkuulamine/keskpaev-03-11-23/

 

Sündmus algas laupäeval kl 10.00! Kohale oli tulnud üle 20 avatud meelega naise. Üritust vedasid eest programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ idee autor ja eestvedaja Siiri Tiivits-Puttonen; EBSi õppejõud, ettevõtja ja podcasti „Naised tipus“ juht Ester Eomois. Edutiimide loomist koordineeris ettevõtja Riina Piigli ning rohementorina oli kohapeal Helen Orav-Kotta.

 

Päeva alustas Ester EENA tutvustamisega ning Grete ja Liis rääkisid kohaliku Saaremaa klubi saamisloost, tegemistest ja plaanidest. Seejärel rääkis Siiri laiemalt kogu projektist ning tehti tutvustusring. Äge oli näha, et igas naises kasvas mingisugune ettevõtlikkuse pisik. Kõrvuti oli ideega naisi ja juba väga suuri roheliselt tegutsejaid. Kõik said endale selle, mida nendel täpselt vaja oli.

 

Helen ja Siiri tutvustasid laiemalt roheettevõtluse nüansse, etappe ja võimalusi ning oli tore näha ja kuulda, kuidas inimesed ka oma küsimuste, kogemustega ja mõtetega kaasa tulid. Oli kuulda, et saarlased mõtlevad ja ka tegutsevad väga eesrindlikult, säästlikult ja mõtlevad keskkonnahoiule.

 

Kuna istuti laudkondadena, siis sai viimaks ka koos üht äriideed Canvas meetodil hinnatud ja teistele osalejatele ette kantud. Riina juhendamisel moodustati ka rohetiimid, kes hakkavad koos käima mõnenädalaste vahedega, et oma ideedele ja tegevustele hoogu juurde saada. See on üks selliste töötubade suur võlu, et see ei jää ainult ühekordseks motivatsioonisutsakaks.

 

 

Tekst: Liis Järvamägi, EENA Saaremaa klubi liige

EENA roheideede töötoas osalejad Saaremaa Veskis